حماس چالش استراتژیک و خطرناک برای تل آویو است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس چالش استراتژیک و خطرناک برای تل آویو است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مرکز استراتژیک و امنیت قدس با انتشار گزارشی جدید تاکید کرد حماس یک چالش استراتژیک بسیار خطرناک برای رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود.
این مرکز اسرائیلی در گزارش خود تاکید کرد حماس حتی بدون کمک ایران نیز می‌تواند به کار خود ادامه داده و این امکان وجود دارد که هر گونه درگیری با حماس به جنگی چند بُعدی و در عرصه‌های مختلف تبدیل شود.
در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده سیاست جدایی انداختن میان حماس در غزه و دیگر عرصه‌ها تاثیری نداشته است.
این مرکز صهیونیستی ادامه داد حماس به دلیل افزایش توان نظامی آن در نوار غزه به یک چالش استراتژیک بسیار خطرناک برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
این گزارش حماس را به عنوان دشمنی خطرناک توصیف نموده که رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده و برای فرسایش توان بازدارندگی این رژیم تلاش می‌کند و در واقع یک نبرد فرسایشی علیه رژیم صهیونیستی به راه انداخته است.
در ادامه این گزارش توصیه شده تضعیف حماس به نفع رژیم صهیونیستی بوده و این هدف باید با تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین تحقق یابد.
در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده رژیم صهیونیستی باید شرکای خود را در راستای دستیابی به مشروعیت برای اتخاذ اقدامات قاطع علیه حماس در نوار غزه بسیج کند.
روز گذشته نیز «الون بن دیوید» تحلیلگر امور نظامی رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم اذعان کرد: توان نیروی هوایی ارتش اسرائیل هر روز در حال کاهش یافتن است.
وی در ادامه افزود: برخی خلبانان از شش هفته قبل تاکنون پروازی انجام نداده‌اند؛ این به معنی آن است که آنها دیگر توانایی‌های لازم را نداشته و این روند هر روز تشدید می‌شود.
بن دیوید اضافه کرد: فرماندهان نیروی هوایی ارتش اسرائیل متوجه شده‌اند که با پایان ماه اکتبر سریعاً باید اقدام به آمارگیری کرده و برای این خلبانان ناکارآمد جایگزین پیدا کنند.
وی تصریح کرد: ما شاهد شدت گرفتن هشدارها نسبت به نبردهای مقطعی هستیم که معمولاً قبل از اعیاد یهودیان مطرح می‌شود اما نگرانی‌ها نسبت به پیش رفتن به سمت یک جنگ ناگهانی افزایش یافته است. درست است که نه حزب الله و نه جنبش حماس خواهان جنگ افروزی نیستند اما آماده‌اند تا تنش‌ها و درگیری‌ها با اسرائیل را افزایش دهند. خطرات حرکت به سمت درگیری شدت گرفته است. این در حالیست که چند ماه قبل شاهد این شرایط نبوده‌ایم.
پیش از این اسحاق بریک یکی از ژنرال‌های نیروهای ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرده بود که مشکلات نیروی هوایی ارتش این رژیم باعث شده تبدیل به هدف راهبردی برای نیروهای مقاومت شود.
رسانه‌های عبری زبان نیز نسبت به کاهش توانمندی‌های نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی هشدار داده بودند.
در حالی محافل رسانه‌ای و امنیتی رژیم صهیونیستی نبست به کاهش توان ارتش این رژیم هشدار می‌دهند که نیروهای مقاومت فلسطین به تازگی یک مانور نظامی گسترده در غزه برگزار کردند. شبکه صهیونیستی کان گزارش داد که مانور نظامی نیروهای مقاومت فلسطین تحت عنوان «الرکن الشدید ۴» با شلیک گسترده موشک‌ها و حمله به مواضع دشمن فرضی و ربودن نظامیان دشمن آغاز شد و یک جنگ گسترده با تل آویو را شبیه سازی کرد. امیدوارم از خبر حماس چالش استراتژیک و خطرناک برای تل آویو است راضی بوده باشید.

حماس چالش استراتژیک و خطرناک برای تل آویو است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۵ ۰۲:۵۰:۴۰