حماس همچنان دست برتر را در غزه  دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس همچنان دست برتر را در غزه  دارد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «امپراتوریِ تونلی حماس در غزه یکی از پیچیده‌ترین چالش‌های ارتش اسراییل در جنگ محسوب می‌شود»؛ این بخشی از گزارش روزنامۀ عبری هاآرتص در تحلیل وضعیت درگیری‌هاست.
در ادامۀ این گزارش آمده که: «نیروهای حماس هر روز برای نیروهای اسراییلی کمین می‌کنند و منتظر لحظه‌ای هستند که از زیرزمین بیرون بیایند و با شلیک گلوله، موشک‌های ضدتانک و وسایل انفجاری افسران اسراییلی را غافلگیر کنند.»
باوجود آنکه محافل غربی بارها از ایدۀ ناممکنِ غرق‌کردنِ تونل‌های حماس صحبت کرده‌اند، تحلیلگر نظامی روزنامه یدیعوت احرونوت، یوسی یهوشواع، اذعان کرد حتی این کار هم در «درگیری‌های زیرزمینی، برتری حماس را برهم نمی‌زند و حماس همچنان دست برتر را در غزه دارد.»
صهیونیست‌ها نام دیگر شجاعیه را «کابوس» گذاشته‌اند و هر زمان که نبرد به آن منطقه می‌رسد، منتظر تکرار شکست ۲۰۱۴ هستند. در روزهای گذشته هم با تکرار این سناریو، ده‌ها نظامی صهیونیست در نزدیکی ورودی تونل‌های حماس کشته شدند.
ساعاتی پیش از این نیز، «اسامه حمدان»، از اعضای ارشد حماس در سخنانی تاکید کرد که مردم فلسطین اصالت خود را با جانبداری از مقاومت ابراز می‌کنند.
اسامه حمدان در ادامه گفت: «خشم در خیابان‌های اسراییل به دلیل عدم آزادی اسرا و کشته شدن ۳ نفر توسط گلوله‌های سربازان این رژیم موج می‌زند.»
حمدان درباره توقف جنگ و آتش بس نیز گفت: «موضع ما قاطعانه است و آن این است که قبل از توقف تجاوز و جنگ هیچ صحبتی از مذاکره نخواهد بود. مقاومت فلسطین می‌تواند ماه‌ها مقاومت کند.»
این مقام ارشد فلسطینی با اشاره به کشته شدن اسرای اسراییلی طی سال‌های گذشته به تل آویو هشدار داد و گفت: «اشغالگران دارای گزینه‌های مختلفی هستند، از جمله: «گزینه شلیت، گزینه سربازان کشته شده یا گزینه رون آراد. موضع حماس روشن است: هیچ مذاکره‌ای قبل از آتش‌بس وجود ندارد و همه موضوعات قابل بحث است. اسراییلی‌ها در طول نبرد نتوانستند به تمام اهداف خود برسند. هیچکس نمی‌داند سنوار چگونه جنگ را مدیریت می‌کند و خیال همه از نحوه مدیریت او راحت است. هماهنگی کاملی در کار بین رهبری حماس و رهبری گردان‌های قسام وجود دارد.»
اختلاف میان تل آویو و واشنگتن بخش دیگری از سخنان این عضو حماس بود و او در این ارتباط گفت: «اظهارات سالیوان نشان می‌دهد که مناقشه بین اسراییل و واشنگتن در شکل است و نه محتوا، زیرا این دو با ادامه جنگ موافقت دارند.»
حمدان همچنین نسبت به اقدامات تل آویو هشدار داد و گفت: «نتانیاهو اعلام می‌کند که می‌خواهد رهبران حماس را در خارج از کشور ترور کند و باید بداند که هیچ جنایتی بدون مجازات وجود ندارد.»
اسامه حمدان در ادامه گفت: «الگوی اثربخشی مقاومت در لبنان و عراق در حمایت از غزه هوشمندانه و به صورت صعودی در حال افزایش است. محور مقاومت موید حرکت هماهنگ است و این اتحاد برای این نبرد و نبردهای آینده مهم است.»
مقام ارشد حماس همچنین افزود: «آمریکایی‌ها تمایلی به گسترش نبرد با وجود درخواست نتانیاهو ندارند.»
به گفته حمدان، بزرگترین گناهی که ما مرتکب شدیم، امضای قرارداد با اشغالگران بود و ما به جای این کار بایستی برای مقاومت در برابر اشغالگران متحد شویم. امیدوارم از خبر حماس همچنان دست برتر را در غزه  دارد راضی بوده باشید.

حماس همچنان دست برتر را در غزه  دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۸ ۰۲:۳۷:۱۷