حماس: هدف از طرح های شهرک سازی در قدس یهودی سازی آن
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس: هدف از طرح های شهرک سازی در قدس یهودی سازی آن
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از القدس العربی، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هدف از طرح‌های شهرک سازی در قدس اشغالی را یهودی سازی این شهر عنوان کرد.
بر اساس این گزارش، «محمد حماده» سخنگوی حماس در بیانیه‌ای گفت: تداوم طرح‌های گسترش شهرک سازی بین قدس و شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف آن، بخشی از سیاست تجاوزکارانه مستمر است.
وی افزود: هدف از این سیاست، یهودی سازی قدس شریف و جدا کردن آن از هویت فلسطینی خود و تسهیل رسیدن شهرک نشینان صهیونیست به آن است. قدس پایتخت ابدی فلسطین باقی خواهد ماند و طرح‌های اشغالگری و سیاست‌های تجاوزکارانه موفق به محو حضور فلسطینی‌ها در قدس نخواهد شد و فلسطینی‌ها با طرح‌های شهرک سازی اشغالگران مقابله خواهند کرد.
لازم به ذکر است که رژیم صهیونیستی قصد دارد طی روزهای آینده بخش شمالی طرح توسعه اتصال قدس اشغالی با شهرک‌های صهیونیست نشین غوش عتصیون در جنوب کرانه باختری را افتتاح کند تا ورود شهرک نشینان به قدس را تسهیل نماید.
این در حالی است که قوانین بین المللی کرانه باختری و قدس شرقی را اراضی اشغالی می‌داند و تمام فعالیت‌های شهرک سازی در آنها غیرقانونی بشمار می‌رود.
این در حالی است که صبح روز سه شنبه «یهودا گلیک» خاخام صهیونیست به همراه شماری از شهرک نشینان به مسجدالاقصی تعرض کرد. نظامیان صهیونیست نیز با حضور در مسجدالاقصی، تأمین امنیت یورش صهیونیست‌ها را برعهده داشتند.
عبداللطیف القانوع سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با اشاره به این رخداد که با پخش آنلاین آن از سوی یهودا گلیک خاخام صهیونیست همراه شد، تاکید کرد: اقدام این خاخام صهیونیست یک تهدید خطرناک و اقدامی تحریک آمیز برای یورش‌های گسترده‌تر علیه مسجدالاقصی است که احساسات مسلمانان را پایمال نموده است. امیدوارم از خبر حماس: هدف از طرح های شهرک سازی در قدس یهودی سازی آن
است
راضی بوده باشید.

حماس: هدف از طرح های شهرک سازی در قدس یهودی سازی آن
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۳ ۰۲:۳۷:۴۸