حماس نباید پس از جنگ قدرت را در غزه به دست بگیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس نباید پس از جنگ قدرت را در غزه به دست بگیرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، آمریکا بار دیگر در راستای منافع رژیم صهیونیستی با باقی ماندن حماس در قدرت در غزه مخالفت کرد.
بر این اساس، ودانت پاتل، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی با اصحاب رسانه اعلام کرد: آمریکا نمی‌خواهد شاهد آن باشد که حماس بار دیگر قدرت دولت در غزه را در دست دارد.
وی بدون اشاره به خواست مردم فلسطین در حمایت از حماس، افزود: ما این مسئله را به روشنی مشخص ساخته‌ایم که حماس نباید پس از پایان جنگ غزه قدرت را در این باریکه در دست بگیرد. این مسئله‌ای است که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا فصل پاییز درباره آنچه پس از جنگ در غزه رخ خواهد داد، سخن گفته بود.
بلینکن روز گذشته نیز طی سخنانی در واشنگتن خواستار مشخص شدن برنامه پس از جنگ در غزه شده بود.
وزیر خارجه آمریکا تاکید دارد ۳ مسئله درباره غزه پس از جنگ برای واشنگتن قابل قبول نیست: نخست اشغال این باریکه توسط اسرائیل است. دیگری، باقی ماندن حماس در قدرت است که به دلیل اتفاقات رخ داده طی عملیات هفتم اکتبر این مسئله غیرقابل پذیرش است. و در نهایت سومی، فقدان حکومت در غزه است که می‌تواند به هرج و مرج در این باریکه منجر شود. امیدوارم از خبر حماس نباید پس از جنگ قدرت را در غزه به دست بگیرد راضی بوده باشید.

حماس نباید پس از جنگ قدرت را در غزه به دست بگیرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۷-۰۳ ۰۲:۳۸:۲۴