حماس: طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس: طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «اسامه حمدان»، از رهبران حماس در مصاحبه با شبکه الجزیره اظهار داشت که طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است.
وی بیان داشت که تا زمانی که توافق نهایی نشود نمی‌توان گفت که به قرارداد مبادله اسرا نزدیک و یا دور شده‌ایم.
این رهبر حماس تاکید کرد که متن توافق مبادله اسرا به شکلی که اهداف را محقق کند، نهایی نشده است و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند که بر مقاومت و میانجیگران فشار روانی وارد کند.
ابوحمدان افزود که حکمرانی غزه فلسطینی خواهد بود و اجازه دخالت به هیچ طرف خارجی را نخواهیم داد و برادران ما در رام الله باید بدانند که همه مورد هجوم و هدف اشغالگران قرار داریم.
او خاطر نشان کرد که «هر کسی که گمان کند که می‌تواند اراده و خواست مقاومت فلسطین را در هم شکند، سخت در اشتباه و توهم است.»
اسامه حمدان با تاکید بر اینکه زمان به نفع رژیم صهیونیستی نیست، توانایی مقاومت بیشتر از سطح پیشبینی و انتظارات دشمن بود.
پیش از این نیز، روزنامه یدیعوت احرونوت اعلام کرد که در حملات متعدد امروز حزب الله لبنان ۲۹ اسرائیلی از جمله ۷ نظامی زخمی شده‌اند.
این در حالی است که ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد که تعدادی از صهیونیست‌ها به طور حتم کشته شده‌اند، اما ارتش صهیونیستی تا این لحظه خبری از کشته شدن آنها را منتشر نکرده است.
ساعاتی پیش از این نیز، حزب الله لبنان در بیانیه از حمله به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در مثلث «الطیحات- رویسه -العاصی» با سلاح مناسب و وارد کردن تلفات به نظامیان رژیم صهیونیستی خبر داد.
همچنین حزب الله لبنان در بیانیه جدیدی اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت فلسطین در غزه و حمایت از مقاومت فلسطین، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز بعد از ظهر، مرکز تجمع نظامیان دشمن را در برکه ریشا با سلاح مناسبت هدف قرار دادند و تلفاتی به آنها وارد کردند.
حزب الله لبنان در بیانیه جدیدی اعلام کرد: در حمایت از مردم استوار غزه و حمایت از مقاومت شریف، رزمندگان مقاومت پادگان زرعیت را با توپخانه هدف قرار دادند.
همچنین سخنگوی ارتش رژیم از شلیک چندین گلوله خمپاره از لبنان به سمت نظامیان این رژیم در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.
همزمان صدای آژیر خطر در شلومی در فلسطین اشغالی به صدا درآمد.
منابع خبری از شنیده شدن صدای آژیر خطر در الجلیل و شنیده شدن صدای انفجارهای شدید خبر می‌دهند.
منابع خبری از اصابت موشک از جنوب لبنان به شهرک نهاریا در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.
همزمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند: در دوویو هشت نظامی و دو افسر کشته شده و شماری دیگر هم به دست نیروهای حزب الله زخمی شدند.
روز گذشته نیز، دبیرکل حزب‌الله لبنان خطاب به مخاطبان خود به نکته‌ای مهم و راهبردی اشاره کرد و گفت: «چشم‌های‌تان به میدان باشد نه به سخنرانی‌ها. میدان است که عمل می‌کند. میدان است که سخن می‌گوید.» این اظهارنظر را می‌توان مهم‌ترین بخش از سخنان روز گذشته سیدحسن نصرالله عنوان کرد. این اظهارنظر یعنی دبیرکل حزب‌الله لبنان و به طور کلی مقاومت، امیدی به دیپلماسی برای متوقف کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی ندارد. امیدوارم از خبر حماس: طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است راضی بوده باشید.

حماس: طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۴۰:۱۲