حماس خواستار پایان سکوت دادگاه لاهه دربرابر جنایات
صهیونیست‌ها شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس خواستار پایان سکوت دادگاه لاهه دربرابر جنایات
صهیونیست‌ها شد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت حماس خواستار پایان سکوت دادگاه لاهه در برابر جنایات رژیم صهیونیستی شد.
جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که اظهارات گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی در رابطه با وجود ادله کافی برای اثبات نسل‌کشی و پاکسازی نژادی ارتش رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین، اذعانی دیگر از سوی یک مسئول بین‌المللی است که جامعه بین‌الملل و سازمان ملل را در مقابل آزمونی حقیقی برای دفاع از انسانیت و عمل به مسئولیت‌های خود برای توقف نسل‌کشی در غزه قرار می‌دهد.
این جنبش از دیوان دادگستری بین‌المللی خواست به سکوت خود پایان داده و برای بازخواست و محاکمه سران رژیم صهیونیستی به سبب ارتکاب نسل‌کشی و پاکسازی نژادی علیه ملت فلسطین در نوار غزه در مقابل دیدگان جهانیان، دست به تحرک و اقدامی فوری بزنند.
پیشتر نیز هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه تاکید کرد که ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه بسیار کمتر از حد مطلوب است.
تور وینسلند اظهار داشت که بیمارستان‌ها نباید به عرصه جنگ و درگیری تبدیل شود و باید از آن‌ها حمایت کرد.
وینسلند تاکید کرد که قتل و کشتار غیرنظامیان در غزه به شکل بی‌سابقه‌ای انجام شده است.
وی گفت ما کشتار هزاران غیرنظامی فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند را محکوم می‌کنیم.
این مسئول سازمان ملل خاطر نشان کرد که مجازات دسته جمعی فلسطینیان در غزه به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
تور وینسلند تاکید کرد که گرسنگی در شمال غزه در آستانه وقوع است.
وینسلند تصریح کرد که حداقل ۲۶ حمله در مناطق توزیع کمک‌های بشردوستانه علیه فلسطینیان انجام گرفته است.
همزمان عضو کنست رژیم صهیونیستی از حزب لیکود تاکید کرد که صحبت‌های توخالی نتانیاهو در مورد پیروزی مطلق در رفح، فریب و خدعه‌ای بیش نیست.
«ماتان کهانا»، اظهار داشت که نتانیاهو و اطرافیانش طوری در مورد رفح صحبت می‌کنند انگار نابودی حماس در این شهر پیروزی را برای این رژیم به ارمغان می‌آورد.
از سوی دیگر وب سایت آمریکایی پولیتیکو در گزارشی به اظهار نظر مقامات آمریکایی درباره واکنش رژیم صهیونیستی به قطعنامه آتش بس شورای امنیت پرداخته و در این ارتباط به نقل از سناتور کریس مورفی از سنای آمریکا نوشته است: «ما معتقد نیستیم که اسرائیل به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متعهد باشد.»
به گفته کریس مورفی، آمریکا بعد از این نبایستی سلاح‌های بیشتری را به اسرائیل بدهد، مگر اینکه در ارسال کمک به غزه پیشرفتی حاصل شود. این سناتور آمریکایی در واقع خواستار مشروط شدن ارسال سلاح به اسرائیل به شرط ارسال کمک به غزه شده است.
همچنین ساعاتی پیش، خبرنگار شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که نظامیان صهیونیست بیش از ۲۰۰ فلسطینی را در داخل بیمارستان شفای نوار غزه و اطراف آن به شهادت رساندند. پیکر ده‌ها شهید فلسطینی هنوز روی زمین در اطراف بیمارستان شفا افتاده است.
وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرده است که اشغالگران صهیونیست محاصره بیمارستان شفا را تشدید کرده و کادر درمان را در این بیمارستان بازداشت کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر با صدور بیانیه‌ای از بازداشت ۵۰۰ فلسطینی در اطراف بیمارستان شفا واقع در غرب شهر غزه خبر داد.
این تعداد شهروند فلسطینی از زمان حمله نظامیان صهیونیست در تاریخ ۱۸ مارس تاکنون بدون هیچ دلیل موجه بازداشت شده‌اند.
نظامیان صهیونیست طی روزهای گذشته حمله‌های وحشیانه خود را علیه بیمارستان‌های نوار غزه و به صورت مشخص بیمارستان‌های شفا و امل تشدید کرده‌اند.
علاوه بر بیمارستان امل، ارتش رژیم صهیونیستی از یک هفته قبل انواع جنایات وحشیانه را علیه آوارگان فلسطینی در بیمارستان شفای نوار غزه مرتکب شده است. امیدوارم از خبر حماس خواستار پایان سکوت دادگاه لاهه دربرابر جنایات
صهیونیست‌ها شد
راضی بوده باشید.

حماس خواستار پایان سکوت دادگاه لاهه دربرابر جنایات
صهیونیست‌ها شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۷ ۰۲:۴۰:۲۳