حماسه ۱۳ آذر نشانگر سابقه تاریخی مردم دیر در انقلاب اسلامی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماسه ۱۳ آذر نشانگر سابقه تاریخی مردم دیر در انقلاب اسلامی
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ پاسدار سیدعلی حسینی نیا فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر سه شنبه شب در آئین بزرگداشت روز حماسی شهرستان دیر و اختتامیه سومین جایزه ادبی خلیل شعر انقلاب، اظهار داشت: این مراسم با دو هدف تشکیل شده، در وهله اول گرامیداشت و پاسداشت ۱۳ آذرماه و سوم محرم ۵۷ آن حماسه جاودانی که سابقه تاریخی بزرگ شهرستان دیر در انقلاب اسلامی رقم زد.
وی افزود: این حماسه برای ما و نسل نوجوان و جوان این پیام دارد که این تاریخ جاویدان و حرکت عظیم و خودجوش در سوم محرم ۵۷ توسط مردم دلیر و شجاع و مجاهد در آن موقعیت که خفقان حاکم بود، قابل یادآوری و تجلیل و تقدیر برای ما است که بر خود ببالیم و افتخار کنیم که مردمان ما اعم از مرد و زن، که چه بوده ایم و اکنون چه هستیم و چه خواهیم بود.
وی ادامه داد: دومین هدف و تقارن این روز بزرگ در تاریخ شهرستان ما با بزرگداشت شاعری انقلابی و محبوب و پرآوازه زنده یاد خلیل عمرانی که خلیل شعر انقلاب نام گرفته است.
حسینی نیا با بیان اینکه مسیر زنده یاد خلیل عمرانی، مسیر شهیدان حیدری و عالی پور است، تاکید کرد: او تا لحظه آخر از مسیر انقلاب برنگشت و جان و مال و دارایی خود را فدای انقلاب کرد و با روز شهرستان تقارن بافت.
وی با اشاره به اختتامیه سومین جایزه ادبی خلیل شعر انقلاب؛ گفت: از حضور شاعران در جشنواره ادبی شعر خلیل انقلاب قدردانی می‌کنم. امیدوارم از خبر حماسه ۱۳ آذر نشانگر سابقه تاریخی مردم دیر در انقلاب اسلامی
است
راضی بوده باشید.

حماسه ۱۳ آذر نشانگر سابقه تاریخی مردم دیر در انقلاب اسلامی
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۶ ۰۲:۴۲:۳۹