حماس، آمریکا را به همدستی با جنایت رژیم صهیونیستی متهم
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حماس، آمریکا را به همدستی با جنایت رژیم صهیونیستی متهم
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، سازمان حماس با انتشار بیانیه‌ای ادعای پنتاگون مبنی بر استفاده حماس از بیمارستان الشفا برای مقاصد نظامی را تکرار یک روایت آشکار دروغ عنوان کرد.
حماس در بیانیه خود افزوده است که نادیده گرفتن درخواست ما برای کمیته بین المللی برای بازرسی بیمارستان‌ها و مدارس نشان دهنده دست داشتن واشنگتن و همدستی آن در جنایات جنگی است. جنبش حماس در این ارتباط گفت: «بی‌توجهی عمدی به درخواست ما مبنی بر ارسال کمیته‌ای بین‌المللی برای بازدید از بیمارستان‌ها و مدارس غزه و اطمینان خاطر نسبت به عدم استفاده نظامی از آن‌ها بیانگر مسئولیت واشنگتن و مشارکت آن در جنابات جنگی علیه مردم غزه است.»
در این بیانیه، سازمان حماس اعلام کرده است: «به رئیس جمهور بایدن یادآوری می‌کنیم که اشغال بیشتر بیمارستان‌ها را بمباران کرد و برق و سوخت را قطع کرد و ۲۶ مورد از آنها را از کار انداخت.
ساعاتی پیش از این نیز، «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنانی اعلام کرد که قهرمانان مقاومت در غزه صفحات مجد و بزرگی و شجاعت را رقم زده و ضرباتی سخت و دردناک به دشمن وارد کردند و ملت و مقاومت فلسطین وارد نبرد شرافت، عزت و بزرگی در مقابله با یکی از تروریست‌ترین ارتش‌های جهان شده است.
به گفته اسماعیل هنیه، «جنگ دشمن صهیونیستی علیه بیمارستان‌های غزه مغایر با تمامی قوانین و عرف بین‌الملل است و پیروزی امروز ملت ما ادامه همان پیروزی طوفان الاقصی در هفتم اکتبر است. هیچ شک و تردیدی در پیروزی در این نبرد نداریم و اگر دشمن به دنبال نبرد طولانی است، مقاومت حرف نهایی را خواهد زد.»
رئیس دفتر سیاسی حماس در سخنان خود افزود: «مقاومت فلسطین در غزه امروز وارد نبرد مقدس دفاع از فلسطین و مقدسات امت شده و عزم و اراده آن سست نخواهد شد. آنچه ملت فلسطین در نوار غزه رقم زد، کل دنیا را به لرزه درآورد و به رغم بهای سنگینی که در پی داشت، منجر به خیزشی جهانی شد. وارد نبردی راهبردی با دشمن شدیم که به یاری خداوند حتماً پیروز از آن بیرون خواهیم آمد. دشمن صهیونیستی قادر به بازگرداندن اسرای خود نخواهد بود مگر اینکه بهای آن را پرداخت کند. دشمن صهیونیستی از سرزمین فلسطین بیرون رانده خواهد شد و نتیجه‌ای جز شکست عاید آن نخواهد شد. تمامی طرح‌های دشمن به شکست خواهد رسید و هیچیک از اهداف آن محقق نخواهد شد.»
هنیه به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل هم اشاره کرد و در این ارتباط گفت: «قطعنامه روز گذشته شورای امنیت باید جنایات دشمن صهیونیستی در غزه را محکوم می‌کرد. باید دشمن را وادار به توقف جنگ و بازگشایی گذرگاه‌ها به روی کمک‌های بشردوستانه کرد. پس از گذشت ۴۱ روز از جنگ در غزه و جنایات وحشیانه دشمن، ملت و مقاومت فلسطین تمامی طرح‌ها و برنامه‌های آن برای کوچاندن فلسطینیان و بازگرداندن اسرا تحت زور و قدرت را به شکست کشاندند. دشمن صهیونیستی همچنین هرگونه اقدام در سطح بین‌الملل را به تعطیلی می‌کشاند.»
رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین اضافه کرد: «دشمن اشغالگر خود را فراتر از هرقانونی می‌داند و مخالف اجرای قطعنامه شورای امنیت است. خواستار اجرایی شدن تصمیمات اجلاس سران عربی و اسلامی در ریاض به ویژه بازگشایی گذرگاه‌های غزه به روی فلسطینیان هستیم. ملت فلسطین در کرانه باختری همچنان دشمن را به چالش کشیده و با جنایات وحشیانه این رژیم و شهرک نشینان تروریست ادامه می‌دهد. خواستار برگزاری فوری جلسات کمیته‌های نشأت گرفته از اجلاس اخیر سران اسلامی و عربی هستیم. دشمن صهیونیستی و حامیانش بدانند که حماس جنبشی ریشه‌دار در سرزمین فلسطین است و دشمن و همراهانش هرگز نخواهند توانست واقعیت‌های جاری در غزه را تغییر دهند. همه دنیا بداند که تنها مردم غزه و ملت فلسطین حق تصمیم‌گیری در مورد آینده غزه را دارند.» امیدوارم از خبر حماس، آمریکا را به همدستی با جنایت رژیم صهیونیستی متهم
کرد
راضی بوده باشید.

حماس، آمریکا را به همدستی با جنایت رژیم صهیونیستی متهم
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۷ ۰۲:۳۸:۰۳