حفظ انقلاب به برکت خون شهدا/ فداکاری خانواده شهدا تبیین
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حفظ انقلاب به برکت خون شهدا/ فداکاری خانواده شهدا تبیین
شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محسن رضایی شامگاه شنبه در آئین ویژه سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و یادواره شهدای دیباج به میزبانی مصلای این شهر، ضمن گرامی داشت مقام شهدا، تاکید کرد: مرهون و مدیون شهدا در تمام مراحل زندگی‌مان هستیم.
وی با بیان اینکه درباره شهدا در قرآن کریم آیاتی وجود دارد که اگر انسان در آنها تأمل کند متوجه می‌شود که شهدا چه مقام والایی در نزد خدای متعال دارند، افزود: این مهم نشان‌گر جایگاه شهدا در دین مبین اسلام است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند متعال در سوره آل عمران می‌فرمایند فکر نکنید که شهدا مرده‌اند، بلکه نزد خدای متعال روزی می‌خورند، افزود: شهدا بر سر سفره خدای متعال مهمان هستند.
رضایی با بیان اینکه قرآن در جای دیگر می‌فرمایند که ای نفس مطمئنه به نزد من بیا و این درباره شهدا صدق می‌کند، ابراز کرد: شهدا معامله‌ای با خدا کردند که هم خدا از آنان راضی است و هم شهدا از جایگاهشان نزد خدا، و این امر عظمت شهدا را نشان می‌دهد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با طرح این سوال که انسان چه باید کند که به چنین مقامی برسد، ابراز کرد: شهدا مقام بزرگی دارند که در پیشگاه خداوند متعال حضور دارند و روزی می‌خورند.
وی با بیان اینکه مردم از شهدا مدد بخواهند چرا که ایشان زنده هستند، افزود: شهدا عاشقانه در پیشگاه خدا حضور دارند و این مقامی است که خداوند پاداش شهادتشان قرار داده است.
رضایی همچنین با بیان اینکه در طول تاریخ انقلاب اسلامی شهدای بسیاری تقدیم کردیم و به برکت خون ایشان، انقلاب حفظ شده است، گفت: هر گاه در این چهار دهه گذشته، انقلاب به خطر افتاده، دستی گویا پشت انقلاب قرار دارد و نمی‌گذارد که گزندی به این نظام اسلامی برسد.
وی با بیان اینکه شهدا، مقام بسیار بزرگی دارند چرا که راه بسیار بزرگی را پیمودند، ابراز کرد: امروز هر آنچه داریم از امنیت و پیشرفت و آبادانی و … در گرو این شهدا و مجاهدت‌هایشان است.
معاون رئیس جمهور همچنین ضمن تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا، گفت: خانواده‌های شهدا اسوه‌های ایثار و فداکاری هستند که باید قدردان مجاهدت‌هایشان باشیم از سوی دیگر باید برای جوانان ما این فداکاری‌ها برای برقرار ماندن کشور و نظام اسلامی را تبیین کنیم.
رضایی همچنین به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نیز اشاره کرد و گفت: حرکت تاریخی انقلابی امام خمینی (ره) بود که سبب شد مردم ما نظام مردم سالاری دینی را به منصه بروز برسانند لذا باید درباره شخصیت امام راحل (ره) و کار عظیمی که ایشان کرد، مطالب برای جوانان نسل امروز ما بیان شود.
به گزارش سایت احکام، تجلیل از خانواده شهدای دیباج یکی از برنامه‌های جنبی این مراسم بود. امیدوارم از خبر حفظ انقلاب به برکت خون شهدا/ فداکاری خانواده شهدا تبیین
شود
راضی بوده باشید.

حفظ انقلاب به برکت خون شهدا/ فداکاری خانواده شهدا تبیین
شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۳ ۲۳:۲۴:۱۴