حضور ۱۲ هنرمند گیلانی در محفل خوشنویسی «بنیان مرصوص»

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حضور ۱۲ هنرمند گیلانی در محفل خوشنویسی «بنیان مرصوص» حسن صمدی در گفتگو با خبرنگار سایت احکام، با اشاره به حرکت خودجوش خوشنویسان گیلانی اظهار کرد: محفل «بنیان مرصوص» با رویکرد کتابت آیات وحی در محکومیت هتک حرمت به قرآن کریم در رشت برگزار شد.
وی ادامه داد: این محفل به همت اساتید مکتب‌خانه میرعماد و با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان در حرم حضرت فاطمه اخری (س) رشت برپا شد.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به تعهد و پایبندی هنرمندان به اعتقادات و باورهای دینی بیان کرد: اساتید خوشنویس گیلانی به عنوان کاتبان وحی در حرم خواهر امام رضا (ع) حاضر شدند و پس از کتابت آیات کلام الله مجید به صورت خوشنویسی، اقدام مذبوحانه دولت سوئد در حمایت از هتاکان به قرآن کریم، محکوم کردند.
صمدی از حضور ۱۲ خوشنویس گیلانی در محفل خوشنویسی «بنیان مرصوص» خبر داد و اضافه کرد: این همایش معنوی در پاسخ به هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد صورت گرفت.

وی ادامه داد: آثار این محفل نیز با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان در قالب نمایشگاه مجازی و فیزیکی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی گیلان محکومیت هتک حرمت به کلام الله مجید بیان کرد: هتاکان دین مبین اسلام و قرآن کریم بدانند که نور خدا را نمی‌توانند خاموش کنند و قرآن بیش از پیش با چنین اقدامات هنری‌مردمی متجلی خواهد شد. امیدوارم از خبر حضور ۱۲ هنرمند گیلانی در محفل خوشنویسی «بنیان مرصوص» راضی بوده باشید.

حضور ۱۲ هنرمند گیلانی در محفل خوشنویسی «بنیان مرصوص»  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۸ ۰۲:۳۷:۵۱