حضور مؤثر و پای‌کار بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حضور مؤثر و پای‌کار بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی به گزارش خبرنگار سایت احکام، سردار مرتضی کشکولی امروز چهارشنبه در همایش بزرگ سران ایلات و طوایف استان لرستان، ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: توفیقی است که در هفته بسیج به این بهانه مقدس در این محفل باشکوه در جمع عشایر بسیجی استان هستیم.
وی افزود: پدیده بسیج مستضعفین در طول ۴۴ سال از عمر انقلاب، یک موهبت الهی بوده است.
بسیج الگوی نجات‌بخش ملت‌ها است
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، بیان کرد: همه بحران‌های دفاعی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و حتی بحران جهانی کرونا را بسیج با حضور به‌موقع و به‌اندازه خود، از سر ملت ایران گذراند و این اتفاقی است که همه ممالک جهانی حسرت این پدیده بدون هزینه، پرفایده و حلال مشکلات و بحران‌ها و گرفتاری‌ها از هر جنس، طیف و اندازه را می‌خورند و نظام جمهوری اسلامی را امروز به بازدارندگی اطمینان‌بخش رسانده است.
سردار کشکولی، گفت: پدیده بی‌نظیر بسیج به‌عنوان الگوی نجات‌بخش در اختیار ملت‌ها و دولت‌های مستقل منطقه قرار گرفته و امروز یک جبهه منسجم مقاومت را در کشورها و منطقه در برابر نظام سلطه شکل داده است.
وی با بیان اینکه بسیج مصداق بارز واقعی مردم‌سالاری است که مبتنی بر سبک زندگی ایرانی و اسلامی است، گفت: ما به دنبال این هستیم که سبک زندگی جوانان را ایرانی‌اسلامی کنیم، اگر بخواهیم الگویی را نشان دهیم که آینه تمام‌نمای سبک زندگی ایرانی‌اسلامی است باید بسیج را در هر قشر معرفی کنیم.
حضور بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، افزود: اگر نمونه بارز تحقق سبک زندگی ایرانی‌اسلامی را به عینه بگوییم، باید به بسیج محلات و اقشار اشاره کنیم که امروز در همه عرصه‌ها ظهور و بروز دارد و مبشر و مروج تفکر بسیجی همین قشر است، چون بسیج فیزیک نیست ماهیت و تفکر است که در هر ظرفی به همان صورت شکل می‌گیرد.
سردار کشکولی با بیان اینکه پیروزی در جنگ هشت‌ساله محیرالعقول بود و شاه‌بیت آن پیروزی‌ها، حضور بسیج در جبهه‌ها بود، عنوان کرد: امروز با همین سبک مدیریت جهادی در محرومیت‌زدایی، سازندگی، ایجاد امنیت و… به تربیت جوانان و نوجوانان مؤمن انقلابی و پای‌کار انقلاب برای عمق‌بخشی از همین ظرفیت استفاده می‌کنیم.
وی تأکید کرد: به جز این ظرفیت هیچ ظرفیت دیگری توانایی تأثیر این دستاوردها را ندارد، فقط بسیج است که می‌تواند در همه عرصه‌ها باشد.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، گفت: بسیج از آسیب‌های اجتماعی هم غافل نشده است، امروز در روستاها، محلات آسیب‌پذیر و حواشی شهرها به دنبال رفع آسیب و علاج دائمی هستیم در این زمینه نیز به لطف خدا بسیج توفیقات زیادی داشته است.
سردار کشکولی، گفت: قبل از مسئولان، دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی، بسیج اولین قشری است که به هر تهدید داخلی و خارجی عکس‌العمل نشان می‌دهد، گاهی بسیج دغدغه‌مند، حساس و آماده می‌شود و واکنش به‌موقع را در برابر تهدید یا حادثه انجام می‌دهد.
اقتدار بسیج همه را خیره کرده است
وی عنوان کرد: امروز همه به چشم سر پیروزی‌های حزب‌الله لبنان، پیروزی حشدالشعبی با تأثیرات جهانی، پیروزی انصارالله در یمن، پیروزی فلسطینیان در غزه با تأثیرات جهانی‌اش را می‌بینیم.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه طوفان الاقصی تأثیرات جهانی و محیرالعقول است، گفت: صهیونیست، آمریکا، اروپا و حتی ما می‌گوئیم که بسیج حتی اگر اندازه تلاشش کم باشد تأثیرش جهانی است، چون بسیج از جنس انقلاب اسلامی و جهانی است.
سردار کشکولی، افزود: شعار انقلاب اسلامی فکری است، اگر مردم جهان برای دفاع از مظلوم در غزه، در همه ممالک و مذاهب کف خیابان می‌آیند، تأثیرات حرکات بسیج در منطقه است، یعنی به‌نوعی مشارکت‌خواهی است، چون شعار جهانی است، امروز دنیای غرب به‌دروغ به دنبال این است که خواهان این هستیم فلسطین و اسرائیل در کنار هم شکل بگیرند؛ اما تنها راه‌حل این مشکل و خواسته مردم کف خیابان آمریکا و اروپا، آزادی سرزمین‌های فلسطین است، چه محقق شود و چه نشود، همین عرصه را برای نظام سلطه تنگ‌تر می‌کند.
وی عنوان کرد: اقتدار منطقه‌ای و جهانی بسیج امروز چشم همه را خیره کرده، معلوم است ظرفیت بسیج، ظرفیت بی‌نظیری است، دست خدا و قدرت خدا بالاتر از همه دست‌ها است، امروز بسیج این ابزار را دارد و از قدرت خدا استفاده می‌کند پس شکست‌ناپذیر است. امیدوارم از خبر حضور مؤثر و پای‌کار بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی راضی بوده باشید.

حضور مؤثر و پای‌کار بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۳ ۰۲:۴۱:۲۹