حضور فعالانه زنان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حضور فعالانه زنان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی روز چهارشنبه در مراسم دهه کرامت به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: اگر از همه مسائل و جنبه‌های مختلف جنگ، ایثار و فداکاری‌های سربازان و مبارزین سخن گفته شود و از نقش پراهمیت مادران و همسران آنها صحبتی به میان آورده نشود، قطعاً حق مطلب به درستی ادا نشده است.
وی افزود: درست است که جنگ اصولاً یک فعالیت مردانه و سخت محسوب می‌شود و قهور و بی‌باکی و شجاعت فراوانی را می‌طلبد که بدون این ویژگی‌ها و صفات انسانی امکان درگیری‌ها میسر نیست، اما باید توجه داشت که در پرورش این روحیه و خلقیات جنگی، زنان و همسران رزمندگان نقش اصلی را ایفا می‌کنند.
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش زنان در جامعه از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: در اسلام به نقش و کارکرد زنان در صحنه‌های فعالیت اجتماعی، سیاسی اهمیت و اعتبار کافی داده شده اما در طول تاریخ به دلایل متعددی این حقوق یا مخدوش یا تعمداً نقض شده است به طوری که برخی می‌پندارند زنان فاقد این حقوق هستند.
حجت الاسلام حسینی مازندرانی، بیان کرد: حضور فعالانه زنان در عرصه‌های انقلاب اسلامی و تجدید سازمان اجتماعی و نیز حضور پیش قدمانه آنها در رخدادهای جنگ و جبهه و مسائل سیاسی، اجتماعی جامعه اسلامی به منزله نیمی از پیکره این جامعه همواره مورد تأیید رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) بوده است و ریشه دعوت و حرکت زنان به انجام دادن این قبیل فعالیت‌ها به نقش الگویی زنان صدر اسلام و بانوان عصر پیامبر اسلام (ص) به خصوص حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) بر می‌گردد که بر اساس ایدئولوژی اسلامی و برنامه‌های اجتماعی اسلام قرار داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دستاورد همراهی زنان است که دوشادوش مردان در صحنه‌های مبارزه حضور داشتند و نقش آفرینی کردند و بی شک نقش بی بدیل و مؤثر زنان در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس امری انکارناپذیر و سرشار از ایثارگری آگاهانه است.
حجت‌الاسلام حسینی مازندرانی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مأمورین پلیس در انجام مأموریت‌های محوله، افزود: ایثار و فداکاری خانواده پرسنل در حمایت و پشتیبانی از عملکرد مثبت مأموران انتظامی، امری مهم و قابل ستایش بوده و یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت‌های نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در جامعه، حمایت و همراهی خانواده‌ها است.
وی با اشاره به نقش خطیر و حساس همسران کارکنان نیروی انتظامی، افزود: همسران کارکنان نیروهای نظامی و انتظامی با حفظ شئونات اسلامی و برخوردی همراه با عطوفت با سایر اقشار جامعه، ثابت کردند که در سایه حضور این قشر عظیم در جامعه می‌توان به امنیتی پایدار دست یافت.
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی لرستان با بیان اینکه در سایه تلاش همسران نیروهای مسلح آرامش و امنیت نصیب جامعه می‌شود، گفت: اگر همراهی مادران و همسران نیروهای نظامی و انتظامی نباشد، قطعاً مأموریت‌های محوله به خوبی انجام نمی‌شود و به نتیجه نخواهد رسید.
بنا بر این گزارش، در این مراسم از سوی مرکز فرهنگی خانواده عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان لرستان از همه همسران کارکنان نیروی انتظامی شهرستان رومشکان تجلیل به عمل آمد. امیدوارم از خبر حضور فعالانه زنان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی راضی بوده باشید.

حضور فعالانه زنان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۵ ۰۲:۳۹:۰۷