حضور ایران در نشست شورای ساختار مبارزه با تروریسم سازمان
شانگهای

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حضور ایران در نشست شورای ساختار مبارزه با تروریسم سازمان
شانگهای
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در پی عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، هیأتی از کشورمان در چهلمین نشست شورای ساختار منطقه‌ای مبارزه با تروریسم این سازمان موسوم به «رتس» شرکت کرد.
در این نشست که نمایندگان ۱۱ کشور شامل ۹ کشور عضو و ۲ ناظر در آن حضور داشتند، دستور کار از پیش تعیین شده مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت و تصمیمات اتخاذ شده طی اسناد رسمی اعلام و به امضا نمایندگان کشورها رسید.
همچنین اعضا در این نشست ضمن تبریک صمیمانه نسبت به عضویت جمهوری اسلامی در سازمان، از حضور ایران در شورا به‌عنوان یکی از کشورهای مهم و مؤثر در تحولات منطقه استقبال کردند.
اعضای شورا در مورد آخرین تحولات مرتبط با تروریسم، جدایی‌طلبی و افراط‌گرایی نیز به اظهارنظر پرداختند و با محکوم‌کردن حملات تروریستی چند ماه اخیر از جمله حمله داعش به حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) پیشنهاداتی برای بازدارندگی از این‌گونه اقدامات تروریستی مطرح کردند.
در این نشست از تلاش‌های کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی تقدیر و از قربانیان، نیروها و فرماندهان نظامی از جمله شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» تجلیل به عمل آمد.
تداوم مبارزه با داعش و ضرورت توجه به وضعیت افغانستان ۲ موضوع مهمی بود که در این نشست مورد توجه ویژه قرار داشت.
ریاست این شورا در سال جاری بر عهده قزاقستان بود و این نشست با حضور مشاور امنیت ملی این کشور برگزار شد.ریاست سال آتی با نظر اعضا به چین واگذار شد. امیدوارم از خبر حضور ایران در نشست شورای ساختار مبارزه با تروریسم سازمان
شانگهای
راضی بوده باشید.

حضور ایران در نشست شورای ساختار مبارزه با تروریسم سازمان
شانگهای  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۹ ۰۲:۴۲:۰۶