حسینی اجازه ندهد دیگران برای بوکس تصمیم بگیرند/ «رئیس» عوض
شد!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حسینی اجازه ندهد دیگران برای بوکس تصمیم بگیرند/ «رئیس» عوض
شد!
فرشید رستمی نماینده فدراسیون جهانی بوکس در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام درباره شرایط آشفته فدراسیون بوکس با روی کار آمدن حسینی گفت: روح اله حسینی رفیق قدیمی من بوده است و یکی از افرادی بودم که بسیار علاقه مند به حضورش در فدراسیون بودم اما متاسفانه رفتار او بعد از ریاست ۱۸۰ درجه تغییر کرد و این باعث تعجب همه از جمله من شده است.
چرا افراد دیگری سرمربی نمی شوند؟
وی افزود: دوستان از روزی که آمده اند به دنبال این هستند که مربی خارجی بیاورند در حالی که بوکس ایران بیش از مربی احتیاج به تدارکات و حضور در تورنمنت ها و مسابقات معتبر را دارد. یک مربی خارجی چه کاری می تواند در تیم ملی بزرگسالان ما انجام دهد؟ در فدراسیون بوکس عادت شده تیم را یا به استکی بدهند یا احدی. در حالی که ما مربیان قهرمان ساز زیادی داریم. مثلا چرا تیم ملی را به اصغر اشرفی نمی دهند که افرادی مثل سجاد محمدپور و مهدی قربانی را تحویل داده است؟
رستمی ادامه داد: ما مربیان سازنده ای مثل پرویز غلامی داریم که پسر خودش و قهرمانان به نامی مثل محمدرضا قارونی، علی مظاهری و … را در کارنامه اش دارد که همه آنها ملی پوش شدند و مدال آسیایی هم کسب کردند. ما مربی مثل حاج اصغر کاظمی داریم که احدی ها و استکی ها شاگردانش بوده اند و از نظر فنی از همه بیشتر می داند. مگر مربی خارجی می تواند چیزی به بوکسورهای ما تزریق کند تا مدال بیاورند؟
وی تاکید کرد: درست است، من هم اعتقاد دارم اگر هشت سال دو مربی سطح بالای خارجی با بوکسورهای پایه ما کار کنند و مکتب بوکس ما به ویژه گارد بوکس پای ما درست شود اتفاق بسیار مثبتی رخ خواهد داد. اما آیا فدراسیونی که در امور عادی مالی خود مستاصل است توانایی تامین چنین هزینه زیادی را دارد؟
وی افزود: مشکل ما مشکل اردو و مسابقه است. کشورهای موفق در بوکس، نوجوانان خود را به مسابقات مختلف می فرستند، شاید مدال نیاورند اما وقتی در رده سنی جوانان می خواهند مسابقه بدهند با کوله باری از تجربه رقابت می کنند و نتیجه سرمایه گذاری ها مشخص می شود.
تیم ثوری صاحبخانه بوکس شده اند
رستمی در خصوص پیشنهاد نافرجام اخیر خود به فدراسیون بوکس گفت: سیاست فدراسیون جهانی بوکس این است که بوکس را به ورزش اول هر کشور تبدیل کند و در این مسیر هم اقدامات گسترده ای در سراسر دنیا در حال انجام است. بنده هم به واسطه علاقه ای که به پیشرفت بوکس ایران دارم و با توجه به ارتباطاتی که در فدراسیون جهانی داشته و دارم به حسینی پیشنهاد دادم تا همایش آشنایی با ورزش بوکس را در استان زنجان برگزار کنیم که امتیاز بسیار مثبتی برای بوکس ایران خواهد بود. خودم هم قول دادم با هزینه شخصی صد جفت دستکش بوکس به شرکت کنندگان هدیه بدهم. این توانایی را دارم که با انجام چنین برنامه های همگانی و ملی، کرملوف رئیس فدراسیون جهانی بوکس را به کشورمان دعوت کنم که می تواند اتفاق بسیار بزرگی برای بوکس ایران باشد. با وجود اینکه رئیس فدراسیون در ابتدا موافق انجام این برنامه بود اما طی مشاوره های غلط اطرافیانش به ناگاه منصرف شد. متاسفانه بوکس برای حسینی مثل خانه اجاره ای است که صاحبخانه هنوز تیم حسین ثوری رئیس سابق فدراسیون است.
روابط بین الملل فدراسیون بوکس ضعیف است
نماینده فدراسیون جهانی بوکس در خصوص وضعیت روابط بین الملل فدراسیون گفت: روابط بین الملل فدراسیون بوکس فوق العاده ضعیف است، آنها فقط آدرس ایمیل چند فدراسیون را دارند که آن را هم من از من گرفته اند. این وظیفه دبیر فدراسیون است که تمام برنامه های اردویی، تمرینی و مسابقات مختلف بوکس در جهان را شناسایی کند و سپس روابط بین الملل فدراسیون با میزبان مکاتبه کند . متاسفانه فدراسیون در همه بخش ها ضعیف عمل می کند.
رستمی در خصوص عملکرد تیم ملی در بازی های آسیایی گفت: پیش از آنکه کادر فنی تیم ملی در هانگژو قرعه کشی را داشته باشد ، آن را به دست حسینی رساندم و گفتم دانیال و شاهین قرعه خوبی دارند و شانس کسب مدال بالاست اما متاسفانه بوکسورهای ما بسیار ضعیف عمل کردند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی شکست شه بخش در دیدار نخست مقابل بوکسور چینی را به میزبانی چین در این بازی ها ربط می دهند نظر شما چیست؟ گفت: این بازی ها زیر نظر کمیته بین المللی المپیک است. مگر مسابقات قهرمانی کشور است که به میزبان شانس بیشتری بدهند؟ تنها امتیاز میزبان در بازی های آسیایی تماشاگر بیشتر است. وضعیت ملی پوشان بوکس افتضاح است و با این وضعیت بدتر هم خواهد شد.
تیم اول ترکیه برای اردو به ایران نیامد
نماینده فدراسیون جهانی بوکس گفت: فدراسیون حسینی قبل از بازی های آسیایی اعلام کردند که تیم ملی و تیم اول ترکیه را برای اردو به ایران آورده ایم که کاملا اشتباه است. تیم ترکیه در آن زمان در کمپ بود و تیمی که به ایران آمد تیم دوم یا سوم بود. برای اینکه سطح آمادگی بوکسورهایمان بهتر شود کرم عزمن نایب قهرمان مسابقات جهانی صربستان را با هماهنگی با رییس فدراسیون ترکیه به ایران دعوت کردم که البته همه این کارها را برای عشق و علاقه ام به ایران انجام دادم.
وی با بیان اینکه بوکس به کادر فنی توانمند نیاز دارد گفت: مربی را نمی خواهیم که تیم ملی را بر اساس رفیق بازی یا وضعیت مالی بوکسورها چینش کند، یا مربی که عشق دوربین باشد و در مسابقات به عکاسان پول بدهد که عکس بیشتری از او بگیرند. در بوکس کنترل بوکسور در کنار رینگ در دست مربی است اما مربیان ما تنها در حد حوله و آب دادن کنترل روی بوکسورهایمان دارند.
دستاورد سفر حسینی به جلسه آسیایی تنها دو عکس بود
رستمی در خصوص حضور رئیس فدراسیون بوکس در کنفدراسیون بوکس آسیا گفت: دستاورد این سفر تنها دو عکس بود . دوستان که مترجم از سفارت برده بودند لااقل با تیم های مطرح حاضر برای برگزاری اردو یا تمرین مشترک رایزنی می کردند. این سفر هیچ دستاوردی نداشت که اگر داشت باید اطلاع رسانی می شد.
وی در خصوص انتخاب یک چهره غیر بوکسی به عنوان مدیر تیم های ملی گفت: رحمتی را نمی شناسم. می گویند ایشان اسپانسر است برای همین مدیر تیم های ملی شده است ،وقتی می پرسیم چقدر می گویند جوایز رقابتهای قهرمانی کشور را می دهند. اگر مفهوم فدراسیون از اسپانسر چنین رقم هایی است من اسپانسر ۸ ساله فدراسیون بوکس می شوم.
وی افزود: من قول اسپانسر بزرگترین شرکت خاورمیانه برای دوره چهارساله فدراسیون را داده بودم و هماهنگی هایش نیز انجام شده بود که در همایشی که می خواستم در زنجان برگزار کنم حضور داشته باشند اما متاسفانه مشاوران حسینی وی را پشیمان کردند چون پیشرفت بوکس به نفع آنها نیست و در آن صورت نمیتوانند حضور داشته باشند. آنها دنبال این هستند که حسینی با نتیجه ضعیف برود تا آنها دوباره مترسکی مثل ثوری را بیاورند و خودشان فدراسیون را اداره کنند.
حسینی گوش به فرمان عوامل ثوری است
رستمی در خصوص ارزیابی عملکرد حسینی در فدراسیون بوکس در دوران سرپرستی و انتخاب های متعدد و عجیب در دوران کوتاه ریاستش گفت: همانطور که گفتم حسینی دوست من است اما ایشان در دوره سرپرستی مدام می گفت من کاره ای نیستم حالا هم که رئیس شده باز هم همان روال قبل را دارد. اختیارات حسینی در حد مسئول خوابگاه بوکس است. این در حالی است که همه از حسینی انتظار چندین برابر بیشتر دارند . آقای موسوی که نایب رئیس است عنوان می کرد که ساختمان سازم و خودم اسپانسر می شوم اما نهایت هزینه کردنش معطوف به جوایز دو سه میلیونی بوکسورها شد.
وی افزود: دوست داشتم که حسینی واقعا نقش رئیس فدراسیون را ایفا کند . او در ظاهر سکان فدراسیون را در دست گرفته ولی گوش به فرمان عوامل ثوری است و نقش خودش را در حد یک مسئول خوابگاه کرده است.
کاری می کنند حسینی کوله بارش را ببندد و از بوکس برود
نماینده فدراسیون جهانی تاکید کرد: به حسینی به صورت شفاف بیان می کنم تا زمانی که گزینه ها و کادر ثوری در فدراسیون تصمیم گیرنده هستند وضعیت فدراسیون همین است. این ها همان افرادی هستند که از نتیجه نگرفتن تیم ملی خوشحال هم می شوند و اگر کار با آنها ادامه پیدا کند کاری می کنند که حسینی کوله بارش را ببندد و از فدراسیون برود.
آقایان به هر دری زدند تا من را بد جلوه بدهند
رستمی که در دیدار وزیر وقت ورزش سید حمید سجادی با وزیر ورزش آذربایجان حضور داشت گفت: بعد از مصاحبه و افشاگری ام ، آقایان به هر دری زدند تا من را بد جلوه بدهند. حتی به دروغ گفتند که او ضد منافع ملی است و معاند است در حالی که هنوز پیام خبرنگاران برخی شبکه های معاند نظام را دارم که از من خواستند تا با آنها مصاحبه کنم ولی من حتی به پیامشان پاسخ ندادم.
وی افزود: پیامی برای این آقایان دارم که خودشان سند و وثیقه گذاشتند تا رییس فدراسیونشان فراری شود ، معاند من نیستم که حتی در خارج از ایران برای پیشرفت و اعتلای بوکس ایران جانانه می جنگم. معاند آنهایی هستند که فقط به فکر منافع شخصی خودشان هستند و چهره بوکس را تخریب می کنند. به این دوستان پیشنهاد و توصیه می کنم بیش از این به دنبال حاشیه نباشند.
رستمی تصریح کرد: بعد از اقدام زشت و مضحک ثوری و ترک تیم به سجادی وزیر وقت ورزش و جوانان پیام دادم که من در مورد ثوری به شما گفته بودم و ایشان هم پذیرفت. زمان، خودش بهترین قاضی است و نشان می دهد ذات هرکس چیست.
وی خاطرنشان کرد: نمی دانم صندلی ریاست چه دارد که هرکس بر روی آن می نشیند عوض می شود. حسینی مسیر را اشتباه می رود . این راه به بیراهه می رسد. وظیفه ماست که باز هشدار بدهیم که اجازه ندهد دیگران برای بوکس تصمیم بگیرند. من پیغام داده ام تا زمانی که تیم ثوری در فدراسیون تصمیم گیرنده هستند با این فدراسیون همکاری نمیکنم و امیدوارم به خاطر بوکس هم که شده آقایان به خودشان بیایند. امیدوارم از خبر حسینی اجازه ندهد دیگران برای بوکس تصمیم بگیرند/ «رئیس» عوض
شد!
راضی بوده باشید.

حسینی اجازه ندهد دیگران برای بوکس تصمیم بگیرند/ «رئیس» عوض
شد!  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۸:۰۲