حزب الله لبنان: انتخاب رئیس جمهور باید بر اساس تفاهم انجام
شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حزب الله لبنان: انتخاب رئیس جمهور باید بر اساس تفاهم انجام
شود
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از المنار، شیخ محمد یزبک رئیس هیأت شرعی جنبش حزب الله لبنان تاکید کرد: انتخاب رئیس جمهور بدون تفاهم ممکن نیست چرا که لبنان بر اساس توافق پایه ریزی شده اما تفاهم باید مبتنی بر اصولی در راستای سلامت و حاکمیت لبنان باشد.
شیخ محمد یزبک در مراسمی که در حسینیه امام خمینی (ره) در بعلبک برگزار شده بود، گفت: ما امروز در آستانه سالروز استقلال لبنان هستیم اما با تأمل در این کشور در می‌یابیم که استقلال حقیقی هنگامی محقق شد که مقاومت لبنان را از اشغال دشمن اسرائیلی آزاد کرد. ما مردان استقلال هستیم و تلاش می‌کنیم تا لبنان مستقل، قدرتمند و سرور باشد و نیازی به قیم از غرب و شرق نداریم.
این مقام حزب الله افزود: تفاهم و حفظ حاکمیت و استقلال لبنان تنها با سه گانه طلایی ارتش، مردم و مقاومت ممکن است و هنگامی که رئیس جمهور به این معادله پایبند باشد لبنان مستقل و قدرتمند خواهد بود.
شیخ محمد یزبک تاکید کرد: ما می‌خواهیم قدرت مقاومت را حفظ کنیم چرا که این قدرت برای لبنان و استقلال و حاکمیت آن خیر به همراه دارد.
این در حالی است که «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان پیش از این در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: ما هنوز کاندیدای مورد نظر خود را برای ریاست جمهوری اعلام نکرده ایم تا زمینه برای گفتگو میان فراکسیون‌های مختلف فراهم باشد.
وی افزود: برگه سفید نشانه خوبی برای باز شدن راه توافق است، البته ما نمی‌خواهیم مانور سیاسی انجام بدهیم و اسامی غیرواقعی را تا زمان اسم اصلی مطرح کنیم.
گفتنی است، ششمین جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور این کشور در حالی روز پنجشنبه گذشته برگزار شد که در پنج جلسه قبلی نیز نمایندگان موفق به انتخاب رئیس جمهور نشده بودند.
برخی محافل سیاسی علت اصلی عدم توفیق پارلمان لبنان در انتخاب رئیس جمهور جدید را به کارشکنی‌های حزب قوات به ریاست سمیر جعجع مرتبط می‌دانند. این منابع تاکید دارند که حزب قوات در پی شکست در موضوع انتخاب رئیس پارلمان و انتخاب مجدد نبیه بری در این مقام، تصمیم دارد با مانع تراشی در انتخاب رئیس جمهور جدید از دیگر احزاب سیاسی لبنان انتقام بگیرد.
این در حالی است که در صورت عدم معرفی رئیس جمهور جدید در لبنان، خلأ سیاسی در این کشور تشدید خواهد شد، به ویژه اینکه در پی پایان دوران ریاست جمهوری میشل عون، وی بر مبنای قانون اساسی دولت پیشبرد امور را مستعفی اعلام کرد. امیدوارم از خبر حزب الله لبنان: انتخاب رئیس جمهور باید بر اساس تفاهم انجام
شود
راضی بوده باشید.

حزب الله لبنان: انتخاب رئیس جمهور باید بر اساس تفاهم انجام
شود  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۲۱ ۰۲:۳۸:۳۱