حجم ذخیره آب سد مهاباد به ۵۶ میلیون مترمکعب کاهش
یافت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حجم ذخیره آب سد مهاباد به ۵۶ میلیون مترمکعب کاهش
یافت
به گزارش سوالات شرعی و احکام، خالد رحمانی در این زمینه افزود: پارسال در آذر ماه، حجم آب ذخیره شده در سد مهاباد، ۶۳.۵۵ میلیون متر مکعب بود اما امسال به‌دلیل کاهش بارندگی‌ها و کم شدن آب ورودی از رودخانه‌های منتهی به این سد، حجم آب کاهش یافته است.
مدیر امور آب شهرستان مهاباد اظهارکرد: هم اکنون تراز سد مهاباد به یکهزار و ۴۱ متر کاهش یافته در حالی که سال قبل این مقدار نیز، یک متر بیشتر از امسال بود.
رحمانی، در خصوص میزان بارندگی در تاج سد مهاباد نیز افزود: در سال آبی جاری تاکنون ۳۸.۷ میلیمتر بارندگی در ایستگاه تاج سد مهاباد ثبت شده که سال گذشته این میزان، ۲۸.۵ میلیمتر گزارش شده بود.
مدیر امور آب شهرستان مهاباد، با بیان اینکه تا اسفند ماه برنامه‌ای برای رهاسازی آب از سد وجود ندارد، گفت: تابستان امسال در راستای کمک به حفظ محیط زیست و احیای تالاب‌های این شهرستان، یک میلیون مترمکعب آب برای تالاب بین المللی کانی برازان رهاسازی شد.
سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب آشامیدنی شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را هم زیر پوشش قرار می‌دهد. امیدوارم از خبر حجم ذخیره آب سد مهاباد به ۵۶ میلیون مترمکعب کاهش
یافت
راضی بوده باشید.

حجم ذخیره آب سد مهاباد به ۵۶ میلیون مترمکعب کاهش
یافت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۲۳ ۰۲:۴۱:۲۲