حجم تبادلات تجاری ایران و پاکستان باید به ۵ میلیارد یورو
برسد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حجم تبادلات تجاری ایران و پاکستان باید به ۵ میلیارد یورو
برسد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در فضای مجازی با اشاره به سفر خود به پاکستان، نوشت: پس از پایان سفر به کشور دوست و برادر پاکستان، به تهران برگشتم.
وی بیان کرد: این سفر به منظور تسریع در روند اجرای توافقات گذشته، تمرکز بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری، برنامه‌ریزی برای تحول در افق آینده، پیگیری اسناد همکاری امضا شده و بررسی دغدغه‌های مشترک سیاسی و امنیتی دو کشور، در چارچوب توسعه‌ی سیاست همسایگی انجام شد.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در اولین برنامه و قبل از آغاز گفتگوها با برادرم آقای «بلاول بوتو زرداری»، وزیر امور خارجه پاکستان، نهالی به نشانه‌ی دوستی میان دو کشور غرس کردیم و توفیق و سربلندی ملت‌های ایران و پاکستان را از خداوند متعال درخواست کردیم.
امیرعبداللهیان گفت: اگرچه حجم تبادلات تجاری دوجانبه در ۲۰ ماه اخیر به میزان خوبی رشد داشته است، اما رضایت‌بخش نیست؛ و گام بعدی ما ارتقا به حجم پنج میلیارد یورو است. لذا به منظور افزایش و تعمیق همکاری‌ها، در پایان نشست هیأت‌های عالی اقصادی دو کشور، به ریاست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه آقای صفری، سند برنامه راهبردی همکاری‌های تجاری پنج‌ساله میان ایران و پاکستان را به همراه وزیر امور خارجه این کشور، امضا کردیم.
وی ادامه داد: جلسه ارزشمندی نیز با شهباز شریف نخست‌وزیر پاکستان داشتم که در این ملاقات ضمن دریافت دعوت رسمی دولت پاکستان از آقای رئیسی، در خصوص مذاکرات هیأت‌های رسمی دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، گردشگری و مرزی گفتگو کردیم.
همچنین در اسلام‌آباد دیدارهای مفیدی با رؤسای مجالس ملی و سنا و فرمانده کل ارتش پاکستان داشتم.
روز جمعه نیز با تقدیم حلقه گل و احترام به آرامگاه محمدعلی جناح، بنیان‌گذار پاکستان و در ادامه ضمن سخنرانی در همایش فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری میان ایران و پاکستان، شاهد امضای سند همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان اتاق بازرگانی کشورمان و اتاق بازرگانی کراچی بودم.
در جریان حضور در کراچی، به ابتکار سروزیر ایالت سند و با حضور شهردار، وزرا و مقامات ارشد ایالت سند پاکستان از لوح یادبود نامگذاری بلوار جدیدالاحداث مزین به نام امام خمینی (ره) پرده‌برداری کردیم.
در پایان نیز بار دیگر با همتایم گفتگو کردم و نتایج سفر را مورد ارزیابی قرار دادیم. امیدوارم از خبر حجم تبادلات تجاری ایران و پاکستان باید به ۵ میلیارد یورو
برسد
راضی بوده باشید.

حجم تبادلات تجاری ایران و پاکستان باید به ۵ میلیارد یورو
برسد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۰۵ ۰۲:۴۱:۲۱