حجت الاسلام نواب: تفاوتی بین زائران اهل سنت و شیعه قائل
نیستیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حجت الاسلام نواب: تفاوتی بین زائران اهل سنت و شیعه قائل
نیستیم
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جمع خادمان فرهنگی کاروان‌های اهل سنت در باره مسئولیت سنگین آنان در مراسم حج سخن گفت.
وی خطاب به حاضران گفت: خداوند با لطف و عنایت خود ما را دعوت کرده و مسئولیتی بر دوش ما گذاشته شده است و باید پاسخگوی این محبت الهی باشیم.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با قدردانی از تلاش‌های خادمان فرهنگی اهل سنت درتعامل و برادری با شیعیان گفت: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت هیچ تفاوتی بین زائران شیعه و سنی قائل نیستند و همه را یک امت واحد می‌دانند. به همین خاطر توصیه‌های مطرح شده دردیدار با خادمان فرهنگی شیعه را در این همایش هم عنوان می‌کنم.
وی با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری همواره گره‌گشا و آینده‌نگر بوده است، اظهار داشت: اتنظار می‌رود که روحانیون ارائه دهنده پیام و محتوای بیانات ایشان باشند که بارها مطالبی را در مورد حج بیان کرده اند.
سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به محورهای سخنان مقام معظم رهبری در مورد بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین جهاد تبیین به روحانیون توصیه کرد که با محور قرار دادن فرازهایی از بیانات ایشان، نکاتی را که متناسب با ایام حج است برای زائران مطرح کنند تا آنها با این مفاهم خو بگیرند و به دنبال مطالعه جزئیات آن بروند.
نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به نکاتی که رهبر انقلاب به عنوان عوامل اصلی الگوی پیشرفت مطرح کرده اند، گفت: این نکات باید بارها تکرار شود تا فرزندان ما نیز آشنایی کاملی با انقلاب داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین نواب در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نقش روحانیون در کاروان‌ها اشاره کرد و گفت: بهره مندی زائر از روحانی کاروان حق اوست تا سوال و یا ابهامی را که دارد با او مطرح کند و با خیالی آسوده و آرام اعمالش را به طور کامل انجام دهد.
وی خواستار دسته بندی زائران و برگزاری جلسات جداگانه برای ارائه مطالب شد و به روحانیون توصیه کرد شرایطی را فراهم کنند که بانوان زائر بتوانند سوالات خود را مطرح و پاسخ‌هایشان را دریافت کنند تا بدون ابهام اعمال حج شأن را به جا آورند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب با بیان این که باید از این سفر توشه‌ای برای آخرت آماده کنیم از روحانیون کاروان‌ها خواست زائران را تشویق به مشارکت در امور خیر کنند و به بهترین شکل ممکن اعتماد مردم به روحانیون را پاسخ دهند.
در این همایش حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری مدیر اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری نیز با قدردانی از نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: با هدایت و توصیه‌های حجت الاسلام والمسلمین نواب در حج امسال شرایط مناسبی برای کاروان‌های اهل سنت فراهم شده که قابل تقدیر است.
وی با بیان این که کار خادمان فرهنگی آشتی دادن بندگان با خدای متعال است، گفت: خادمان فرهنگی می‌توانند محبوبیت خدای متعال را در دل زائران بیشتر کنند. این که چهره زیبای خدا در ذهن زائران نقش ببندد وظیفه مبلغان دین است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان گفت: برای حج امسال ۶۸ کاروان از ۱۱ استان کشور با حدود ۱۰ هزار زائر اهل سنت به عربستان اعزام شده اند که با مساعدت بعثه مقام معظم رهبری محل اسکان آنها نزدیک به مسجدالحرام است که جای تقدیر دارد. امیدوارم از خبر حجت الاسلام نواب: تفاوتی بین زائران اهل سنت و شیعه قائل
نیستیم
راضی بوده باشید.

حجت الاسلام نواب: تفاوتی بین زائران اهل سنت و شیعه قائل
نیستیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۶ ۰۲:۴۰:۲۳