حاشیه های سخنرانی نصرالله/ از وضعیت مشابه دربی تا تیراندازی
هوایی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حاشیه های سخنرانی نصرالله/ از وضعیت مشابه دربی تا تیراندازی
هوایی
سوالات شرعی و احکام- گروه بین الملل: پس از سال ها در بازگشت به پایتخت لبنان فرصت این را یافتم که در یکی از مراسم های سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در بیروت مشارکت کنم.
نصرالله از قاب جادویی
در زمانی که در دوران کودکی در بیروت حضور داشتم، هنوز شرایط امنیتی به خطرناکی اکنون نبود و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در اکثر قریب به اتفاق سخنرانی ها حضور می یافت و در بین مردم سخنرانی می کرد.

اما در سال های اخیر این موضوع به طور کامل جا افتاده است که سخنرانی های سید حسن نصرالله از قاب جادویی پخش شود و مردم هم به این رخداد عادت کرده اند.
حال و هوای مشابه دربی
هنگام سخنرانی سید حسن نصرالله در بیروت، با مشاهده وضعیت جای جای شهر کاملاً متوجه خواهید شد که اتفاقی در حال رخ دادن است. نوجوانان پرچم های لبنان، فلسطین و مقاومت را به دست گرفته و آن را به اهتزار در می آورند.

مجتمع سید الشهدا در بیروت، یکی از مراکز پخش سخنرانی سید حسن نصرالله

«عبد الملک» نوجوان ۱۰ ساله لبنانی در گفتگویی کوتاه با من در حین سخنرانی سید حسن نصرالله، از شهادت شمار زیادی از کودکان در غزه ابراز ناراحتی کرده و برای دبیرکل حزب الله لبنان آرزوی سلامتی و طول عمر می کند.

جوانان هم در تلاش برای یافتن جایی در قهوه خانه ها، رستوران ها و هر جای دیگر برای گوش فرا دادن به سخنان دبیرکل حزب الله لبنان هستند. با نگاه به اماکن در ابتدا شاید تصویر کنید بازی مهمی نظیر دربی تهران در حال انجام است، اما وقتی بیشتر دقت میکنی، می بینی همه آنها روبروی جعبه جادویی برای شنیدن سخنان نصرالله هستند.

برخی جوانان و حتی افراد دارای سن و سال بالا را مشاهده می کنی که با بستن سربندهایی با شعارهای حماسی نظیر دوران جبهه و جنگ خودمان، آمادگی خود را برای صدور فرمان احتمالی جنگ از سوی سید حسن نصرالله به رخ می کشند.

«حسام درویش» جوان ۲۰ ساله لبنانی نیز در گفت و گویی کوتاه خطاب به فلسطینی ها تاکید می کند که مقاومت لبنان هرگز تسلیم نخواهند شد و نبرد را تا شهادت در برابر اشغالگران صهیونیست ادامه خواهند داد.
تیراندازی هوایی
در حال عبور از ضاحیه برای رسیدن به یکی از اماکن بزرگ پخش سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان، جملاتی حماسی از سوی وی با واکنش لبنانی ها و نیروهای مقاومت همراه می شود.

به ناگاه صدای تیراندازی هوایی در آسمان منطقه به گوش می رسد که تا چند دقیقه ادامه دارد و با پایان آن بخش از سخنرانی نیز تیراندازی ها قطع می شود.

در مجموع می توان گفت شرایط سطح شهر در بیروت در اکثر زمان ها و حتی در زمان وقوع برخی حوادث غیر مترقبه عادی و طبیعی است اما رخدادی که وضعیت شهر را از حالت طبیعی خود خارج می سازد، سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان است.
مردم لبنان از همه طیف های سیاسی، مذهبی و قومیتی به دلیل عشق و علاقه خاصی که به شخصیت ویژه سیدحسن نصرالله دارند، در هنگام سخنرانی وی شور و حال عجیبی پیدا می کنند. صدق گفتار، دلسوزی برای مردم و وعده های صادق دبیرکل حزب الله لبنان در دهه های اخیر امر مهمی است که در این اتفاق نقش مهمی ایفا کرده است. امیدوارم از خبر حاشیه های سخنرانی نصرالله/ از وضعیت مشابه دربی تا تیراندازی
هوایی
راضی بوده باشید.

حاشیه های سخنرانی نصرالله/ از وضعیت مشابه دربی تا تیراندازی
هوایی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۲ ۰۲:۳۶:۳۶