حاشیه‌های مهم‌تر از متن سفر بلینکن به ریاض/ استقبال سردی
بود!

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر حاشیه‌های مهم‌تر از متن سفر بلینکن به ریاض/ استقبال سردی
بود!
به گزارش سوالات شرعی و احکام، وزیر امور خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه عازم عربستان شد. تلاش برای عادی‌سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی در دستور کار این مقام آمریکایی قرار دارد.
منابع خبری سعودی گزارش دادند که «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه امروز (سه شنبه) در یک سفر رسمی، وارد عربستان سعودی شد جایی که قرار است با مقامات این کشور دیدار کند و با آنها درباره همکاری راهبردی میان دو کشور در مسائل منطقه‌ای و جهانی و طیفی از مسائل دوجانبه از جمله همکاری‌های اقتصادی و امنیتی به گفت‌وگو بپردازد.
از سویی دیگر، شبکه صهیونیستی «کان» در مطلبی معنادار از سفر آنتونی بلینکن به عربستان، نحوه استقبال مقامات سعودی از مقام عالی واشنگتن در فرودگاه جده را سرد و نامناسب خواند.
برخی منابع خبری گزارش داده‌اند تلاش برای عادی‌سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار بلینکن قرار دارد.
خبرگزاری رویترز نوشته این سفر در شرایطی انجام می‌شود که واشنگتن قصد ایجاد ثبات در روابط با ریاض را دارد. روابط دو طرف به دلیل اختلافات در مسائل مختلف از موضوع ایران گرفته تا قیمت نفت با تنش روبرو شده است.
بلینکن در این سفر قرار است با مقام‌های عربستان از جمله «محمد بن سلمان»، ولیعهد و حاکم غیررسمی این کشور دیدار کند. این دومین سفر بلندپایه مقام‌های آمریکا به عربستان سعودی است. پیش از این «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم به ریاض سفر کرده است.
چندی پیش یک نشریه آمریکایی گزارش داده بود «محمد بن سلمان» درخواست کاخ سفید برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تا پایان سال جاری میلادی را رد کرده است.
رد درخواست عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی توسط ولیعهد سعودی در بخشی از گزارش نشریه آکسیوس درباره تلاش‌های جو بایدن برای جوش دادن رابطه ریاض-تل‌آویو مورد اشاره قرار گرفته است. این گزارش روز ۲۷ اردیبهشت منتشر شده بود.
آکسیوس به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داده بود کاخ سفید در تلاش است ظرف ۶ تا ۷ ماه آینده و قبل از تمرکز بر روی رقابت‌های انتخاباتی تل‌آویو و ریاض را به سمت امضای توافق عادی‌سازی روابط ترغیب کند. امیدوارم از خبر حاشیه‌های مهم‌تر از متن سفر بلینکن به ریاض/ استقبال سردی
بود!
راضی بوده باشید.

حاشیه‌های مهم‌تر از متن سفر بلینکن به ریاض/ استقبال سردی
بود!  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۷ ۰۲:۳۷:۴۸