جوجه ریزی در استان یزد ۲۸ میلیونی شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جوجه ریزی در استان یزد ۲۸ میلیونی شد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، محمدعلی حاتمی زاده اظهار کرد: انتظار داریم جوجه ریزی در استان از مرز ۳۴ میلیون قطعه بگذرد و تولید گوشت مرغ به ۶۲ هزار تن در سال برسد.
وی عنوان کرد: در دی ماه سال‌جاری ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی داشته ایم که در نوع خود بی سابقه است.
حاتمی زاده با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از نهاده های دامی خریداری و به استان بارگیری شده است، بیان کرد: در دو ماه اخیر تلاش زیادی در تخصیص و بارگیری نهاده‌ها صورت پذیرفت تا در حمل و بارگیری خللی ایجاد نشود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ادامه داد: میزان تخصیص و خرید نهاده‌ها تا پایان دی ماه، ۱۵۹ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه رشد ۱۶ درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از ۲۰ درصد رشد جوجه ریزی داشته ایم، اعلام کرد: با همت پرورش دهندگان زحمتکش و پرتلاش مرغ گوشتی همچنین برنامه ریزی مسوولان میزان جوجه ریزی در سال جاری تا پایان دی ماه از مرز ۲۸ میلیون قطعه گذشت.
حاتمی زاده ادامه داد: پیش‌بینی می شود تا پایان ماه مبارک رمضان، مشکلی در تامین و تولید گوشت مرغ وجود نخواهد داشت. امیدوارم از خبر جوجه ریزی در استان یزد ۲۸ میلیونی شد راضی بوده باشید.

جوجه ریزی در استان یزد ۲۸ میلیونی شد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۲ ۰۲:۴۳:۲۴