جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی حادثه تروریستی کرمان را محکوم
کردند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی حادثه تروریستی کرمان را محکوم
کردند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی در بیانیه‌های جداگانه حادثه تروریستی امروز در شهر کرمان را محکوم کرده و به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.
جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: حادثه تروریستی امروز در شهر کرمان که غیرنظامیان را هدف قرار داد و به شهادت و زخمی شدن صدها نفر منجر شد، محکوم می‌کنیم.
این بیانیه می‌افزاید: هرگونه اقدام تروریستی که غیرنظامیان را هدف قرار دهد و موجب برهم زدن امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران در راستای خدمت به طرح‌های شوم دشمن صهیونیستی شود که امنیت و منافع ملت‌های منطقه را هدف قرار داده، محکوم می‌کنیم.
جنبش حماس تاکید کرد که این مصیبت و فاجعه بزرگ را به جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های قربانیان خالصانه تسلیت گفته و از درگاه خداوند برای مجروحان شفای عاجل را مسئلت داریم.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حادثه تروریستی در شهر کرمان، این حادثه را بزدلانه خواند و تاکید کرد که چنین اقدامی انسجام امت اسلامی را بیشتر خواهد کرد.
جهاد اسلامی اعلام کرد: «انفجار بزدلانه در شهر کرمان ایران و هدف قرار دادن گروهی از شهروندان ایرانی در اطراف آرامگاه فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی رحمه الله را محکوم می‌کنیم.»
این گروه مقاومت فلسطین اضافه کرد: «بدین وسیله ما به ملت عزیز ایران و رهبری این کشور تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال برای شهدا رحمت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت داریم.
جهاد اسلامی در پایان تاکید کرد: «چنین تجاوز شرورانه‌ای در حق مردم بی‌گناه انسجام ملل امت اسلامی و تمسک آن‌ها به مقاومت را که شهید سلیمانی همواره یکی از سمبل‌های آن باقی خواهد ماند، بیشتر خواهد کرد».
عصر امروز در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان در مراسمی که برای سالروز شهادت فرمانده شهید نیروی قدس سپاه در کرمان تدارک دیده شده بود، صدای ۲ انفجار به گوش رسید که لحظاتی بعد منابع خبری به نقل از منابع آگاه این دو انفجار را تروریستی اعلام کردند. امیدوارم از خبر جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی حادثه تروریستی کرمان را محکوم
کردند
راضی بوده باشید.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی حادثه تروریستی کرمان را محکوم
کردند  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۴ ۰۲:۴۲:۳۸