جنایت هولناک صهیونیست‌ها در اردوگاه المغازی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جنایت هولناک صهیونیست‌ها در اردوگاه المغازی به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دکتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه المغازی در مرکز این باریکه دست به جنایتی بزرگ و کشتار جمعی زده و یک بلوک مسکونی کامل را بمباران کرده است.
دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که بیش از ۶۸ فلسطینی در این جنایت به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
همچنین شبکه ماهواره‌ای الاقصی اعلام کرد که شمار شهدای بمباران وحشیانه ارودگاه المغازی در مرکز نوار غزه بیش از ۸۵ نفر است.
سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی نیز تاکید کرد که بیشتر شهدایی که به این بیمارستان انتقال داده شدند، زن و کودک و افراد سالخورده هستند.
براساس گزارش‌ها، یک نوزاد شیرخواره از جمله شهدای بمباران وحشیانه اردوگاه المغازی توسط اشغالگران اسرائیلی است.
جنبش حماس به این حادثه واکنش نشان داد و اعلام کرد که جنایت المغازی تلاشی برای روحیه‌بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است. جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که دشمن جنایتکار صهیونیستی امشب جنایتی وحشیانه را در ارودگاه آوارگان المغازی در مرکز نوار غزه مرتکب شد و خانه‌های فلسطینیان را در این منطقه بمباران کرد که بر اثر آن ده‌ها نفر به شهادت رسیدند که این جنایت در راستای ادامه نسل‌کشی و کشتار جمعی کودکان و غیرنظامیان فلسطینی در غزه انجام می‌گیرد.
حماس بیان کرد که این بمباران جنایتکارانه و بزدلانه علیه غیرنظامیان در خانه‌های خود تلاشی برای روحیه‌بخشی به ارتش شکست خورده دشمن است که تحت حمایت دولت بایدن به عنوان شریک اول جنایات دشمن صهیونیستی در حق ملت فلسطین قرار دارد.
از سوی دیگر، پایگاه خبری عبری زبان والا در یادداشتی تحت عنوان «آیا اسرائیل در باتلاق غزه گرفتار شده است؟» بیان کرد که پس از گذشت دو ماه و نیم جنگ، ظاهراً دیگر حرف زیادی در مورد پیروزی قاطع در جنگ به میان نمی‌آید.
براساس گزارش این روزنامه عبری زبان، لیست اسامی نظامیان کشته شده اسرائیلی هر لحظه طولانی‌تر می‌شود، جایگاه حماس نزد افکار عمومی هر لحظه بهتر می‌شود، نه فقط به خاطر اینکه این جنبش توانست با حمله هفتم اکتبر «اسرائیل» را غافلگیر کند، بلکه به این خاطر که با موفقیت در مقابل این رژیم می‌جنگد.
همچنین یک افسر اسرائیلی در گفتگو با روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کرد که سیطره ارتش رژیم صهیونیستی بر خان یونس در جنوب نوار غزه همانند مناطق شمالی، ماه‌ها به طول خواهد انجامید.
به گفته این افسر اسرائیلی، عملیات‌های حماس علیه نظامیان اسرائیلی در نوار غزه در قالب تیم‌های دو تا پنج نفره و به یکباره انجام می‌گیرد.
روز گذشته همچنین نیروهای قسام از انهدام ۳۵ خودروی زرهی و قتل ۴۸ نظامی صهیونیستی طی ۴ روز خبر داده‌اند.
در این ارتباط، «ابوعبیده»، سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس تاکید کرد که این گردان‌ها در ۴ روز گذشته ۳۵ خودروی زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کلی یا جزئی منهدم کرده است.
ابوعبیده تاکید کرد که مجاهدان قسام همچنین ۴۸ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کردند.
سخنگوی قسام بیان کرد: «علاوه بر این، ۲۴ عملیات نظامی دیگر انجام شد که طی آن نیروهای اشغالگر اسرائیلی با راکت‌های ضدزره، ضدنفر و ضداستحکامات هدف قرار گرفتند و مبارزان قسام از فاصله صفر با آن‌ها درگیر شدند و نیروهای پشتیبانی دشمن را هم هدف قرار دادند.» امیدوارم از خبر جنایت هولناک صهیونیست‌ها در اردوگاه المغازی راضی بوده باشید.

جنایت هولناک صهیونیست‌ها در اردوگاه المغازی  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۸:۵۴