جلوگیری رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای اروپایی از شهرهای
فلسطین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جلوگیری رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای اروپایی از شهرهای
فلسطین
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی مانع از بازدید وزرای خارجه اروپایی از شهرهای فلسطینی شد
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای خارجه ۳ کشور اروپایی از برخی شهرهای فلسطینی در کرانه باختری ممانعت به عمل آورده است.
پایگاه خبری عبری زبان والا در گزارشی در این باره تاکید کرد که رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر به وزرای خارجه ایرلند، انگلیس و نروژ اجازه نداده از برخی مناطق فلسطینی‌نشین در منطقه «ج» در کرانه باختری دیدن کنند.
رژیم صهیونیستی بارها مانع از بازدید هیئت‌های بین‌المللی از مناطق فلسطینی در کرانه باختری به منظور اطلاع یافتن آنان از اوضاع فلسطینیان شده است.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی جزئیاتی از تعداد عملیات انجام شده علیه اشغالگران از سوی مبارزان فلسطینی طی ماه گذشته میلادی ارائه دادند.
بر اساس این گزارش در این مدت هزار و ۵۰ عملیات مقاومتی انجام شده است که از این میزان ۱۶۲ عملیات در جنین، ۱۸۱ عملیات در نابلس، ۱۴۹ عملیات در الخلیل، ۱۲۷ عملیات در قلقیلیه، ۱۲۱ عملیات در رام الله، ۶۳ عملیات در طولکرم، ۸۶ مورد در قدس اشغالی، ۶۳ مورد در اریحا، ۴۲ مورد در طوباس، ۳۷ مورد در بیت لحم و ۱۹ عملیات در سلفیت بوده است.
عملیات‌ها ۸۴ زخمی در میان صهیونیست‌ها برجای گذاشته است.
بر اساس این گزارش، ۱۰۴ عملیات تیراندازی، ۴ مورد عملیات با سلاح سرد، یک مورد عملیات زیرگرفتن با خودرو، ۲ عملیات با پهپاد، ۴۸ مورد پرتاب مواد منفجره، ۳۸ مورد تخریب تجهیزات نظامی، ۹ مورد سوزاندن مراکز نظامی، ۲۸۷ مورد پرتاب سنگ، ۳۳ مورد پرتاب بمب آتش‌زا، ۱۰ مورد مواد آتش‌زا، ۳۸۶ مورد درگیری، ۱۰۴ مورد مقاومت در برابر تجاوزات شهرک نشینان، ۲۳ مورد تظاهرات و اعتراضات و یک مورد شلیک موشک بوده است.
از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تیراندازی در شهرکی صهیونیست نشین در شمال کرانه باختری خبر دادند.
منابع عبری اعلام کردند که این تیراندازی در شهرک صهیونیست نشین «جان‌نیر» در شمال جنین در کرانه باختری رخ داده است.
همچنین منابع محلی اعلام کردند که مبارزان فلسطینی به سمت شهرک صهیونیست نشین در شهر جنین آتش گشوده و از محل خارج شدند.
نظامیان اشغالگر اسرائیلی امروز سه شنبه ۹ کودک فلسطینی را در شهرک تل الرمیده در شهر الخلیل بازداشت کردند.
منابع محلی تاکید کردند که این ۹ کودک فلسطینی هنگام بازگشت از مدرسه توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شده و به مکانی نامعلوم انتقال داده شدند.
رژیم صهیونیستی همزمان با راهپیمایی تحریک آمیز صهیونیست‌ها در شهر الخلیل به مناسبت اعیاد یهودی تدابیر امنیتی شدیدی را در مناطق مختلف این شهر به اجرا گذاشته است.
صهیونیست‌ها در محله‌های مختلف شهر الخلیل ایست بازرسی‌های سیار ایجاد کرده و اقدام به بازجویی از فلسطینیان کردند.
روز سه شنبه همچنین صدها شهرک نشین اشغالگر به بهانه اعیاد یهودی به مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل تعرض کرده و مناسک تلمودی را برگزار کردند.
از سوی دیگر وزارت امور خارجه اردن ادامه تعرض شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی و محدودیت‌های ایجاد شده پیش روی فلسطینیان در بخش قدیمی شهر قدس را محکوم کرد.
سفیان قضات سخنگوی وزارت خارجه اردن تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به عنوان رژیمی که قدس شرقی را اشغال کرده، باید به قوانین بین‌الملل احترام بگذارد.
قضات خواستار توقف تجاوزات علیه مسجد الاقصی شد و تاکید کرد که سراسر این مسجد مکانی برای عبادت مسلمانان است.
وی عنوان کرد که رژیم صهیونیستی هیچ حاکمیتی بر قدس شرقی ندارد و حق ندارد بر سر راه ورود مسلمانان به مسجد الاقصی محدودیت ایجاد کند و تنها طرفی که تصمیم‌گیرنده در مورد این مسجد است، اداره اوقاف اسلامی و امور مسجد الاقصی است. امیدوارم از خبر جلوگیری رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای اروپایی از شهرهای
فلسطین
راضی بوده باشید.

جلوگیری رژیم صهیونیستی از بازدید وزرای اروپایی از شهرهای
فلسطین  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۴ ۰۲:۴۰:۱۱