جلوگیری از استخدام‌های بی‌ضابطه در لرستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جلوگیری از استخدام‌های بی‌ضابطه در لرستان سعید رازانی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام در سخنانی با بیان اینکه سازمان بازرسی در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کرده است، اظهار داشت: یکی از این حوزه بحث مبلمان شهری، ورودی‌های شهر، فعالیت پیمانکاران فضای سبز، پیمانکاران تنظیف، کمیسیون ماده ۱۰۰، ماده ۷۷ و… است.
ورود سازمان بازرسی به موضوع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها
وی با اشاره به پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به جاده‌های استان، عنوان کرد: به دنبال گزارشی که از سوی پلیس‌راه به ما ارائه شده، پنج نقطه حادثه‌خیز در سطح جاده‌های استان وجود دارد که باید رفع و اصلاح شوند.
بازرس کل لرستان، بیان داشت: در این راستا مکاتبات و جلساتی را با استاندار داشته‌ایم، شورای پیشگیری و کاهش تصادفات را به دنبال آن برگزار و مکاتباتی را با سازمان بازرسی دراین‌رابطه داشته‌ایم.
رازانی با اشاره به ورود به مشکلات واحدهای تولیدی در استان، گفت: در راستای حمایت از تولید در این حوزه نیز همکاران ما ورود پیدا کرده‌اند.
مردم از وضعیت عمران شهری خرم‌آباد گلایه دارند
وی با تأکید بر اینکه مردم با سازمان بازرسی همکاری داشته باشند و مسائل و مشکلات را با این سازمان در میان بگذارند، افزود: ما از همه اختیارات و پتانسیلی که سازمان بازرسی دارد در راستای پیگیری مسائل و مشکلاتی که مردم اعلام می‌کنند، استفاده می‌کنیم.
بازرس کل لرستان با بیان اینکه انتظار این است که برخی مراجع و مسئولان نیز در این راستا پای‌کار بیایند، تصریح کرد: در بحث شهرداری‌ها، امیدواریم که اعضای شورای شهرها بر اساس وظایفی که قانون بر عهده آنها گذشته ورود پیدا کنند و به نیازهای شهروندان پاسخ بدهند.
رازانی، تأکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهرها برای رفع نیازهای شهروندان برنامه‌ریزی کنند.
وی با بیان اینکه مردم در مرکز استان با یک سری مسائل و مشکلات مواجه هستند، افزود: در این راستا باید از سوی شهرداری و اعضای شورای شهر برنامه‌ریزی صورت گیرد.
ورود سازمان بازرسی به استخدام‌های بی‌ضابطه
بازرس کل لرستان با تأکید بر ارائه برنامه زمان‌بندی در راستای پیگیری و حل مشکلات عمران شهری از سوی شهرداری و اعضای شورای شهر، افزود: یکی دیگر از اقدامات مهمی که سازمان بازرسی ورود پیدا کرده، بحث استخدام‌های بی‌ضابطه در برخی از دستگاه‌های اجرایی است.
رازانی، بیان داشت: گزارش‌هایی در این زمینه از طریق سامانه به ما واصل شده است، این گزارش‌ها را مورد بررسی قرار دادیم و در مواردی به این موضوع رسیدیم که جذب نیرو و استخدام احیاناً بدون ضوابط قانونی بوده، بلافاصله جلوی آن را گرفتیم.
وی ادامه داد: این موضوع به طور مرتب در حال پیگیری است، باید تلاش شود که در این زمینه قانون رعایت شود، به دستگاه‌های اجرایی تأکید می‌کنم که چنانچه مجوز استخدامی برای آنها واصل شد، مراتب را از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم برسانند و فرصت برابر و مساوی را برای همه متقاضیان ایجاد کنند. امیدوارم از خبر جلوگیری از استخدام‌های بی‌ضابطه در لرستان راضی بوده باشید.

جلوگیری از استخدام‌های بی‌ضابطه در لرستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۹ ۰۲:۳۸:۲۷