جلب مشارکت مردمی لازمه تحقق شعار سال است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جلب مشارکت مردمی لازمه تحقق شعار سال است به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد جباری شامگاه شنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان کامیاران ضمن تبریک حمله افتخارآفرین نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاک رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر خداوند متعال و اراده جمعی مردم، مدلی از نظام سیاسی_ دینی را در جهان ارائه داده که آثار آن را در سرتاسر جهان مشاهده می‌کنیم.
وی افزود: بر اساس اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی، دادستان وظایف متعددی از قبیل احقاق حق، تشخیص حق و اجرای حق را بر عهده دارد و کارشناسان علوم قضائی بیش از ۲۵۰ وظیفه را برای دادستان احصاء کرده‌اند.
وی تاکید کرد: دادسرا از حساس‌ترین ارکان قوه قضائیه به شمار می‌رود که رسیدگی به تظلمات، احیای حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم، کشف جرم و اجرای حکم از جمله این وظایف است.
دادستان سنندج تصریح کرد: با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری لازمه جهش تولید، جلب مشارکت‌های مردمی است و این مهم توسط مسؤولان ۳ قوه باید صورت گیرد.
جباری اضافه کرد: در این راستا کمیته‌ای با مشارکت مردم در استان تشکیل شده تا راهکارهای جلب و جذب مشارکت‌های مردمی را با توجه به اقتضائات، پتانسیل‌ها و توانمندی هر شهرستان را رصد کنند.
وی افزود: یکی از خدمات دستگاه قضائی، تأمین امنیت جامعه و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و برخورد با مخلان امنیت در جامعه است که استفاده از ظرفیت‌های مردمی با تکیه بر قانون و ابداعات مدیریتی می‌تواند بسیار راهگشا باشد.
دادستان مرکز استان همچنین بر ضرورت آسیب شناسی جرایم در کامیاران تاکید کرد و بر تبادل نظر مسئولین این شهرستان و سازمان‌های مردم نهاد در جهت کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.
در پایان این مراسم، میلاد کفراشی به عنوان دادستان جدید شهرستان کامیاران معرفی شد و از زحمات کورش مرادی تقدیر شد. امیدوارم از خبر جلب مشارکت مردمی لازمه تحقق شعار سال است راضی بوده باشید.

جلب مشارکت مردمی لازمه تحقق شعار سال است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۱ ۰۲:۳۹:۵۰