جلال شباهنگی هنرمند نقاش و گرافیست درگذشت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جلال شباهنگی هنرمند نقاش و گرافیست درگذشت به گزارش خبرنگار سایت احکام، جلال شباهنگی هنرمند پیشکسوت طراح گرافیک، نقاش و مجسمه ساز که سابقه بیش از ۳۰ سال تدریس در عرصه آموزش نقاشی در ایران و جهان را دارد، ۲۶ مرداد ماه دار فانی را وداع گفت.
بهزاد شباهنگی فرزند زنده‌یاد جلال شباهنگی خبر درگذشت پدرش را در صفحه شخصی‌اش تأیید کرده است.
زنده‌یاد شباهنگی مدرک کارشناسی تبلیغات گرافیکی خود را از دانشگاه سن خوزه کالیفرنیا و مدرک کارشناسی ارشد طراحی گرافیک و نقاشی معاصر خود را از از دانشگاه سن خوزه آمریکا دریافت کرده بود. وی همچنین استاد و دانشیار دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، عضویت شورای تحصیلات تکمیلی گروه هنرهای تجسمی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود. زنده‌یاد شباهنگی عضو پیوسته فرهنگستان هنر و عضو و نماینده دانشگاه تهران در طرح و برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش هنر بود.
این استاد پیشکسوت گرافیک و نقاشی همچنین سازنده احجام شیشه‌ای Glass Blowing در ایران و مورانو ایتالیا بود. از آثار تألیفی وی می‌توان به «نقاشی‌های جلال شباهنگی» با مقدمه مرتضی ممیز، «صور خیال»، «خلاقیت در رنگ» و «اصول طراحی سه بعدی» اشاره کرد. دشت‌ها، کویرها، گل و مرغ‌ها و حجم‌های شیشه‌ای از مجموعه آثار مشهور این هنرمند فقید است.
دی ماه سال ۱۳۹۷ در فرهنگستان هنر، نکوداشت و مروری بر آثار جلال شباهنگی با حضور استادان نقاشی و گرافیک برگزار شد.
سوالات شرعی و احکام درگذشت زنده‌یاد جلال شباهنگی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت می‌گوید. امیدوارم از خبر جلال شباهنگی هنرمند نقاش و گرافیست درگذشت راضی بوده باشید.

جلال شباهنگی هنرمند نقاش و گرافیست درگذشت  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۸ ۰۲:۴۸:۵۸