جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو در دیواندره برگزار
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو در دیواندره برگزار
می‌شود
سید امجد افصحی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: بعد از وقفه‌ای نسبتاً طولانی موفق به آماده‌سازی نمایشگاهی از آثار رسیده به جشنواره شدیم که همزمان با مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو این نمایشگاه نیز افتتاح خواهد شد.
وی افزود: مراسم اختتامیه و آیین پایانی نخستین جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو عصر روز چهارشنبه سوم آبان ماه سال جاری با حضور جمعی از مسئولان استانی در مجتمع فرهنگی هنری دیواندره برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: انجمن هنرهای تجسمی شهرستان دیواندره در راستای کاهش آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی از طریق هنر وزین عکاسی با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی دیواندره، بانی برگزاری نخستین جشنواره ملی عکاسی مستند اجتماعی کرفتو است.
افصحی بیان کرد: فراخوان این جشنواره در چهار بخش: آیین‌های بومی و محلی اقوام ایرانی و غار کرفتو، نخستین آپارتمان طبیعی جهان، آسیب‌های فرهنگی اجتماعی (خشونت، طلاق، اعتیاد و همه‌گیری کرونا) و سرمایه‌های اجتماعی هویت ایرانی اسلامی منتشر شد.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیواندره تصریح کرد: دبیر این جشنواره اسعد قربانی، دبیر اجرایی فاروق فیاضی، دبیری هیأت داوران مسعود مرادسلیمی و اعضای هیأت داوران جواد پورصمد، ناصر محمدی و سامان عباسی هستند.
وی اعلام کرد: اسامی راه یافتگان به نمایشگاه نخستین جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو در بخش‌های گوناگون معرفی شده است.
وی اذعان کرد: در بخش آیینی، آثاری از احمد تاجی از شهرکرد، اردلان حسنعلی‌زاده از قوچان، سیدعلی حسینی فر از سبزوار، جلال داسار از سنندج، جمشید فرجوند فردا از بیجار، داود کهن ترابی از کرج، زینب کریمی از گیلان، ژاله بهرامی از سقز، سعید قاسمی از اهر، مینا نوعی از تبریز (۲ اثر)، سیدعلی رضویان از بیجار، عالیه اسماعیل نژاد از بوکان، فرهاد زرگریان از اهر، مهدی عقیقی از قوچان، هادی دهقان پور از سبزوار، یاسر محمدخانی از اراک حضور دارند.
افصحی اعلام کرد: در بخش غار کرفتو، آثاری از چنور صالحی از سقز (۲ اثر)، آرمین قربانی از دیواندره، امین باقری از دیواندره (۴ اثر)، کاوان جهانتابی از سنندج، کیوان شفیعی از دیواندره حضور دارند.
وی تصریح کرد: در بخش آسیب‌های اجتماعی، آثاری از احمدرضا مختاری‌فر از خراسان رضوی، زهرا بامری از کرمان (۲ اثر)، سعید قاسمی اهر (۲ اثر)، شبنم ملکی کرمانشاه (۲ اثر)، طاهره رخبخش زمین از شیراز، محسن کابلی از گرگان، مهدی عقیقی از خراسان رضوی، زهرا ورمزیار از تهران، مهدی و قاری شورچه از مشهد، مینا نوعی از تبریز به نمایشگاه راه پیدا کردند.
وی اضافه کرد: در بخش سرمایه‌های اجتماعی، آثاری از حمیدرضا بازرگانی از زنجان (۲ اثر)، امیر عنایتی از تربت حیدریه، طاهره رخ بخش زمین از شیراز، عباس رستگار از بجنورد (۳ اثر)، مسعود تاران از زنجان، فائزه کابلی از گلستان، فراز آهنین از آستارا، فرهاد زرگریان از اهر در این نمایشگاه حضور دارند. امیدوارم از خبر جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو در دیواندره برگزار
می‌شود
راضی بوده باشید.

جشنواره ملی عکس مستند اجتماعی کرفتو در دیواندره برگزار
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۴ ۰۲:۳۹:۳۷