جزیره خارگ مهمترین زیستگاه اکوسیستم‌های مرجانی است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جزیره خارگ مهمترین زیستگاه اکوسیستم‌های مرجانی است به گزارش خبرنگار سایت احکام، عبدالرحمن مرادزاده یک شنبه شب در نشست با بخشدار ویژه خارگ اظهار داشت: استان بوشهر دارای هشت منطقه تحت مدیریت محیط زیست است که ۶ منطقه دارای عرصه‌های دریایی و ساحلی پناهگاه حیات وحش خارگ، اثر طبیعی ملی خارگو، منطقه حفاظت شده حله، منطقه حفاظت شده مند، پارک ملی دیر نخیلو، پارک ملی نایبند است.
وی افزود: مهمترین زیستگاه‌های دریایی اکوسیستم‌های مرجانی هستند که جزایر خارگ و خارگو در آب‌های استان بوشهر میزبان این اکو سیستم غنی هستند و پایداری اکوسیستم دریایی، تولیدات دریایی، اکو توریسم، مطالعه و تحقیق از مهمترین دلایل حفاظت از این مناطق است.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: جزایر خارگ و خارگو دارای ویژگی‌های طبیعی منحصر به فردی هستند، که می‌توان به حضور آهوان و زادآوری پرندگان مهاجر تابستانه و همچنین تخم گذاری لاک پشت سبز نام برد.
مرادزاده خاطر نشان کرد: پروژه‌های متعدد و مستمر پایش محیط زیستی در جزیره خارگ با حضور محیط بانان این اداره کل در حال انجام است. امیدوارم از خبر جزیره خارگ مهمترین زیستگاه اکوسیستم‌های مرجانی است راضی بوده باشید.

جزیره خارگ مهمترین زیستگاه اکوسیستم‌های مرجانی است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۳۱ ۰۲:۳۹:۱۴