جزو چهار استان فقیر و محروم کشور هستیم

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جزو چهار استان فقیر و محروم کشور هستیم به گزارش خبرنگار سایت احکام، رمضانعلی سنگدوینی، شامگاه پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد آب شرب گلستان از چاه‌های زیرزمینی استان تأمین می‌شود.
وی افزود: اگر سد نرماب شرق استان و شیرین سازی آب دریا ازغرب استان انتقال دهیم چاه‌هایی که اکنون برای آب شرب استفاده می‌شود برای کشاورزی اختصاص پیدا می‌کند.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: توافقی که با همسایگان دریای خزر داریم در سال ۲۰۲۵ به اتمام می‌رسد و باید مجوز آب شیرین کن را از آنها گرفت.
وی با اشاره به پدیده ریزگردها در استان، اظهار کرد: استان شرایط خوبی ندارد و باید چاره‌ای در این خصوص اندیشیده شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه با بودجه‌هایی که برای استان در نظر گرفته شد وضعیت استان تغییر کرد اما همچنان نیازمند توجه اساسی است و باید درآمد استان افزایش پیدا کند.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی وجود پروژه‌هایی چون پتروشیمی، نیروگاه، منطقه آزاد را فرصتی مناسب برای افزایش درآمدی استان دانست و گفت: این پروژه‌ها باید پشتیبانی شود چرا که با راه اندازی آنها اشتغال استان قطعاً رونق پیدا خواهد کرد.
وی افزود: پروژه‌هایی چون سد وشمگیر، سد میرداماد، تصفیه خانه فاضلاب مدل دوم گرگان و پرداخت مطالبات گندم از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
سنگدوینی با بیان اینکه ۳۶ روز امنیت غذایی کشور توسط استان گلستان تأمین می‌شود، اظهار کرد: امروز جای صنایع تبدیلی در استان گلستان بسیار خالی است.
وی در پایان از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواست تا اضافه کاری و رفاهیات دستگاه و وزارت خانه‌ها در عین عدالت انجام شود. امیدوارم از خبر جزو چهار استان فقیر و محروم کشور هستیم راضی بوده باشید.

جزو چهار استان فقیر و محروم کشور هستیم  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۶ ۰۲:۳۸:۱۳