جزئیات برخی از مصوبات اقتصادی سفر دولت در خرم‌آباد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جزئیات برخی از مصوبات اقتصادی سفر دولت در خرم‌آباد محمد باقر احمدی چگنی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به آخرین وضعیت مصوبات اقتصادی سفر رئیس جمهور به لرستان در شهرستان خرم آباد، اظهار داشت: بیش از ۷۰ مصوبه از مجموع مصوبات این سفر مربوط به شهرستان خرم آباد است.
لاستیک‌سازی همچنان در مرحله اختصاص تسهیلات ارزی و ریالی
وی در ادامه با اشاره به پروژه لاستیک سازی خرم آباد، عنوان کرد: در این راستا مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان تسهیلات ریالی برای فاز اول این پروژه در نظر گرفته شد.
فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه اختصاص این تسهیلات در حال تشکیل پرونده است، بیان داشت: همچنین ۱۷۵ میلیون یور نیز تسهیلات ارزی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.
احمدی چگنی گفت: اختصاص این میزان تسهیلات ارزی نیز در حال تشکیل پرونده و اقدامات نهایی است.
از یخچال سازی و ماشین سازی چه خبر؟
وی در ادامه با اشاره به پروژه و طرح یخچال سازی خرم آباد نیز، گفت: مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در قالب سرمایه در گردش در اختیار این شرکت قرار داده شد.
فرماندار مرکز لرستان، ادامه داد: برای اجرای طرح توسعه آن هم پیگیری‌های لازم انجام شده و پیش بینی شده ۵۵۰ میلیارد تومان با عاملیت بانک صنعت و معدن به این طرح پرداخت شود.
احمدی چگنی در ادامه با اشاره به ماشین سازی لرستان نیز، گفت: برای این پروژه نیز ۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شده که در حال پیگیری و تشکیل پرونده است.
وی در ادامه با اشاره به تعمیر و تجهیز هتل «شقایق» خرم آباد نیز، عنوان کرد: در این راستا نیز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ در نظر گرفته شده است.
فرماندار مرکز لرستان، افزود: این میزان اعتبار نیز به طور کامل پرداخت شد.
آخرین خبرها از سیمان خرم‌آباد
احمدی چگنی در ادامه با اشاره به ایجاد شهرک صنعتی شماره چهار خرم آباد و همچنین توسعه شهرک صنعتی شماره سه خرم آباد، بیان داشت: جانمایی شهرک صنعتی شماره چهار در منطقه پل «بابا حسین» نجام شده است.
وی همچنین با اشاره به مشکلات حقوقی پروژه کارخانه سیمان خرم آباد، گفت: پرونده این پروژه در اختیار قوه قضائیه بود و اداره امور تسویه و امور ورشکستی در رابطه با آن حکم داده بود، که در راستای ابطال این رأی پیگیری صورت گرفت.
فرماندار مرکز لرستان گفت: این موضوع در حال پیگیری است.
وعده برگزاری مزایده «پارسیلون» برای تبدیل به منطقه ویژه اقتصادی
احمدی چگنی در ادامه با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد در محل «پارسیلون»، نیز گفت: این امر در حال اجرا است، حسابرسی آن انجام گرفته است.
وی، تصریح کرد: کارشناسی قیمت گذاری و فراخوان‌ها در این رابطه انجام گرفته است و طرح مزایده آن در مرداد ماه سالجاری انجام خواهد شد.
فرماندار مرکز لرستان با اشاره به صدور و مجوز فروش مجتمع شیلات سپیددشت، عنوان کرد: با توجه به اعطای واگذاری این مجتمع در قالب تبصره ۱۹ بودجه ۱۴۰۱، در چارچوب ماده ۲۷ طرح به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار خواهد شد. امیدوارم از خبر جزئیات برخی از مصوبات اقتصادی سفر دولت در خرم‌آباد راضی بوده باشید.

جزئیات برخی از مصوبات اقتصادی سفر دولت در خرم‌آباد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۱۹ ۰۲:۳۷:۵۶