جزئیاتی از شکست عملیات نظامی گسترده بامدادی ارتش اوکراین ضد
روسیه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جزئیاتی از شکست عملیات نظامی گسترده بامدادی ارتش اوکراین ضد
روسیه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته در جریان عملیات گسترده امشب نیروهای مسلح اوکراین در پنج محور عملیاتی در منطقه دونتسک ضد ارتش روسیه موفق نبودند.
خبرگزاری اسپوتنیک بامداد دوشنبه گزارش داد که «ایگور کوناشنکوف»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «دشمن از صبح روز ۴ ژوئن با وارد کردن تیپ‌های مکانیزه ۲۳ و ۳۱ از ذخایر استراتژیک نیروهای مسلح اوکراین حمله گسترده‌ای را به پنج بخش از جبهه منطقه دونتسک جنوبی آغاز کرد، اما موفقیتی کسب نکرد.»
سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: «هدف دشمن شکستن دفاع‌های ما در بخشی بود که به نظرش آسیب‌پذیرترین بخش بود. دشمن در انجام مأموریتش شکست خورد و به موفقیتی دست پیدا نکرد.»
روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.
روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است.
دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی» خود خوانده است. امیدوارم از خبر جزئیاتی از شکست عملیات نظامی گسترده بامدادی ارتش اوکراین ضد
روسیه
راضی بوده باشید.

جزئیاتی از شکست عملیات نظامی گسترده بامدادی ارتش اوکراین ضد
روسیه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۵ ۰۲:۳۸:۰۶