جبهه مقاومت برخاسته از فرهنگ دفاع مقدس است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جبهه مقاومت برخاسته از فرهنگ دفاع مقدس است به گزارش خبرنگار سایت احکام، سید محمود حسینی‌پور شنبه شب در سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و هیئت امنای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان با گرامیداشت ۹ دی سالروز حماسه بصیرتی ملت ایران اظهار داشت: حماسه حضور مردم در ۹ دی حماسه‌ای بود که خود مردم آن را آفریدند و شاهد سیل مردم برای پیوند با ولایت بودیم که دمار از روزگار فتنه‌گران درآوردند و پس از ۹ دی فتنه‌گران سر جایشان نشستند و در مقابل نظام اظهار نظر نکردند.
وی افزود: ۹ دی یوم الله و معجزه خداوند برای حفظ نظام است و با شکست دشمنان دیگر امیدی برای جریان غربی، عبری و عربی نماند که جمهوری اسلامی را مورد هجمه قرار بدهند.
استاندار مازندران ادامه داد: البته تلاش‌های دیگری را در طول این چند سال انجام دادند، اما با بصیرت مردم تمامی فتنه‌ها خنثی شد و ما امروز شاهد توسعه انقلاب اسلامی در قلب اروپا و آمریکا هستیم.
حسینی پور تصریح کرد: مردم ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کردند و عزت ایران اسلامی امروز مرهون خون پاک همین شهداست.
استاندار مازندران با بیان اینکه سردار سلیمانی حلقه اتصال دفاع مقدس و جبهه مقاومت است، اذعان داشت: جبهه مقاومت از فرهنگ دفاع مقدس برخاسته است و شهدای ما به یمن اعتبار بخشیدند و به برکت انقلاب اسلامی و شهدا، یمن یک تنه در مقابل آمریکا ایستاد و شاهد اتفاقات خوب در منطقه هستیم.
حسینی‌پور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید رضی موسوی، افزود: هر چقدر این عزیزان ما مظلومانه به شهادت برسند سقوط رژیم صهیونسیتی نزدیک‌تر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یک مجموعه معنوی است، به اهمیت این مرکز فرهنگی اشاره کرد و گفت: این مرکز به‌عنوان یک خاکریز مستحکم در مقابل تهاجم فرهنگی است.
حسینی‌پور افزود: باید این مکان مقدس را به‌عنوان جبهه محکم و اثرگذار در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بدانیم و نمادسازی ارزش‌های دفاع مقدس در این مکان انجام شود.
پیشرفت ۶۰ درصدی پارک موزه دفاع مقدس
وی به پیشرفت ۶۰ درصدی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران اشاره کرد و خواستار شد برای تکمیل آن همه دستگاه‌های اجرایی پای کار بیایند.
استاندار مازندران تأکید کرد: در حوزه شهرداری‌ها هم تمامی شهرداری‌های استان باید پای کار بیایند و برای هر شهرداری به اقتضای آن شهرداری مأموریت تعریف شود.
وی با بیان اینکه ۲۲ نماد از هر شهرستان استان در این مکان تعریف شود، پیشنهاد کرد: همایش بعدی شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهرها در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران برگزار شود.
حسینی‌پور جذب مشارکت مردمی را در تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران مؤثر دانست و با بیان اینکه طراحی برنامه ۵ ساله این مرکز فرهنگی ضروری است، گفت: دانشگاهیان و فرهنگیان به این موضوع ورود پیدا کنند.
این مسئول همچنین ایجاد گروه رسانه‌ای از مجموعه دفاع مقدس را ضروری دانست و بیان کرد: احیای ظرفیت‌های استانی و فعال کردن نخبگان و دعوت شخصیت‌های ملی و استانی را به این مکان در تسریع و پیشرفت پروژه‌ها مؤثر دانست.
وی با بیان اینکه استان مازندران مقصد گردشگری است، فضای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران باید به‌گونه‌ای تعریف شود که گردشگران بین‌المللی هم از این مرکز فرهنگی دیدن کرده و با سبک زندگی رزمندگان و ارزش‌های دفاع مقدس آشتا شوند.
حسینی‌پور خطاب به مدیران دستگاه‌های مربوطه گفت: برخی از پروژه‌ها در گذشته تعیین تکلیف شده بود، اما موارد اداری باقی ماند که باید هر چه زودتر مرتفع شود. امیدوارم از خبر جبهه مقاومت برخاسته از فرهنگ دفاع مقدس است راضی بوده باشید.

جبهه مقاومت برخاسته از فرهنگ دفاع مقدس است  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۱ ۰۲:۳۹:۳۶