جاده‌های کرمانشاه باز اما لغزنده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جاده‌های کرمانشاه باز اما لغزنده است سرهنگ عبدالحسین زارع در گفت‌وگو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به اینکه با توجه به شروع بارش باران و برف در برخی محورهای استان و لغزنده شدن معابر، لازم است رانندگان هنگام تردد ملاحظات ایمنی را رعایت کرده و با تجهیزات کامل اقدام به مسافرت کنند، اظهار کرد: جاده لغزنده موجب کاهش اصطکاک لاستیک خودرو و پایین آمدن میدان دید خواهد شد و اگر رانندگان نسبت به این عوامل بی اهمیت باشند، نتیجه آن وقوع سوانح رانندگی خواهد بود.
وی افزود: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن سیستم گرمایشی، برف پاکن، چراغ‌ها، لاستیک‌ها و ترمزهای وسیله نقلیه اطمینان حاصل نمایند و تجهیزات زمستانی و لباس گرم و مقداری مواد غذایی خشک و سبک همراه داشته باشند.
سرپرست پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: رانندگان قبل از شروع حرکت لازم است از وضعیت آب و هوایی جاده‌ها مطلع شده و در طول سفر از مسیرهای شناخته شده تردد و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و کوه‌ها و مکان‌هایی که احتمال ریزش سنگ وجود دارد خودداری کنند.
وی ادامه داد: توجه گردد که ورود ناگهانی و سریع به آب گرفتگی‌های روی جاده می‌تواند باعث برهم خوردن تعادل وسیله نقلیه شود، به همین دلیل با رعایت سرعت مطمئنه و توجه به جلو از قرار گرفتن در این شرایط پیش گیری به عمل آید.
زارع یادآور شد: در این شرایط برای جلوگیری از سر خوردن بایستی به آرامی حرکت کرد و از تغییر مسیر ناگهانی خودداری و قبل از رسیدن به پیچ‌ها به تدریج سرعت را کاهش داد.
وی گفت: لازم رانندگان در جاده‌های لغزنده ضمن استفاده از سرعت مطمئنه، فاصله طولی مناسب با خودرو جلویی خود را حفظ و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند. امیدوارم از خبر جاده‌های کرمانشاه باز اما لغزنده است راضی بوده باشید.

جاده‌های کرمانشاه باز اما لغزنده است  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۸ ۰۲:۴۱:۲۴