جابه‌جایی بیش از ۱۱ هزار زائر اربعین از مبدأ لرستان به مرز
مهران

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر جابه‌جایی بیش از ۱۱ هزار زائر اربعین از مبدأ لرستان به مرز
مهران
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مرتضی شیروانی امروز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ۲۷ مرداد تا هشت شهریورماه، ۱۱ هزار و ۷۹۶ زائر عتبات‌عالیات با ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان به مرز سایت احکامان جابه‌جا شدند.
وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در راستای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان، فعالان و صنوف حمل‌ونقل عمومی مسافر استان، از ۲۷ مرداد تا هشت شهریورماه، ۱۱ هزار و ۷۹۶ زائر عتبات‌عالیات با ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان به مرز سایت احکامان جابه‌جا شدند.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه این تعداد زائر در قالب ۵۶۷ سفر با اتوبوس و مینی‌بوس و سواری کرایه جابه‌جا شده‌اند، افزود: تعداد چهارهزار و ۹۹۳ نفر از زائران با ۱۵۱ دستگاه اتوبوس، شش هزار و ۷۳۴ نفر نیز با ۳۹۸ دستگاه مینی‌بوس و ۶۹ زائر با ۱۸ دستگاه سواری کرایه به مرز سایت احکامان منتقل شده اند.
شیروانی، بیان کرد: در تعداد سفرهای امسال با ۵۶۷ سفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۴۲۹، ۳۲ درصد افزایش و تعداد جابه‌جایی زائرین امسال با ۱۱ هزار و ۷۹۶ نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۹ هزار و ۴۳۷ نفر، ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر گشت‌های راه‌وترابری به‌صورت شبانه‌روزی در پایانه‌های مسافربری و شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و همچنین در طول محورهای مواصلاتی استان با همکاری پلیس‌راه حضور داشته و بر روند تردد، ایمنی محورها و نحوه خدمت‌رسانی به زائران نظارت دارند.
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان، گفت: طرح اربعین حسینی امسال از ۲۷ مرداد آغاز و تا ۲۰ شهریورماه ادامه دارد. امیدوارم از خبر جابه‌جایی بیش از ۱۱ هزار زائر اربعین از مبدأ لرستان به مرز
مهران
راضی بوده باشید.

جابه‌جایی بیش از ۱۱ هزار زائر اربعین از مبدأ لرستان به مرز
مهران  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۱ ۰۲:۳۸:۱۷