ثبت‌نام مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ آغاز شد/انتشار راهنمای
ثبت‌نام

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ثبت‌نام مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ آغاز شد/انتشار راهنمای
ثبت‌نام
به گزارش خبرنگار سایت احکام، کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و اصلاحیه آن دو بار در سال برگزار می‌شود که مرحله اول آن در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ و مرحله دوم در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.
ثبت نام داوطلبان برای شرکت در آزمون مرحله اول (دی ماه ۱۴۰۱) در روزهای ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ و ثبت نام داوطلبان برای شرکت در آزمون مرحله دوم (تیرماه ۱۴۰۲) در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ انجام می‌شود.
داوطلبان برای نخستین بار باید در صفحه اول سیستم جامع آزمون سراسری یک شماره موبایل ثابت و بدون تغییر ثبت کنند تا رمز ورود به سیستم و کد ۶ رقمی برای ثبت نام در اختیار داوطلب قرار گیرد.
اطلاعات هویتی داوطلبان با استفاده از کد ملی و به کمک سامانه ثبت احوال در سیستم درج می‌شود و برای اتباع که کد ملی ندارند نیز پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است.
تمام اطلاعات سوابق تحصیلی به داوطلب نمایش داده می‌شود که در صورت صحت فرد آن را تأیید می‌کند. داوطلب پس از تأیید همه اطلاعات و پرداخت حق ثبت نام و ثبت عکس کد تأیید ۱۶ رقمی را دریافت می‌کند. دریافت کد ۱۶ رقمی و پرینت نهایی از تمامی اطلاعات داوطلب به منزله تکمیل ثبت نام است. داوطلبی که کد ۱۶ رقمی دریافت نکند ثبت نام خود را تکمیل نکرده است.
همزمان با آغاز ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام حاوی تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.
پس از برگزاری دو مرحله کنکور سراسری ۱۴۰۲، نمره کل افراد به همراه سوابق تحصیلی برای انتخاب رشته داده می‌شود. داوطلبان در مردادماه انتخاب رشته می‌کنند و نتایج نهایی همچون سنوات گذشته در اواخر شهریورماه ۱۴۰۲ اعلام می‌شود. امیدوارم از خبر ثبت‌نام مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ آغاز شد/انتشار راهنمای
ثبت‌نام
راضی بوده باشید.

ثبت‌نام مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ آغاز شد/انتشار راهنمای
ثبت‌نام  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۳۱ ۰۲:۳۸:۳۵