تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هشتمین‌بار قهرمان جهان
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هشتمین‌بار قهرمان جهان
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، دیدار تیم های ملی والیبال نشسته ایران و بوسنی در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان شامگاه جمعه در سارایوو بوسنی برگزار شد. در این دیدار شاگردان هادی رضایی با نتیجه ٣ بر صفر از سد حریف خود گذشتند تا با دستیابی به مدال طلا از عنوان قهرمانی خود در این رقابت ها دفاع کرده بودند.
ملی پوشان ایران ست اول را ٢٦ بر ٢٤ به سود خود خاتمه دادند و ٣٢ بر ٣٠ ست دوم را به سختی از میزبان مسابقات بردند اما در ست سوم ٢٥ بر ١٢ با اقتدار بوسنی را شکست دادند.
قهرمانی در مسابقات ۲۰۲۲ قهرمانی جهان بدون شکست برای تیم ملی والیبال نشسته ایران به دست آمد. این تیم پیش از دیدار فینال تیم های عراق، قزاقستان، کرواسی (مرحله مقدماتی)، ژاپن (مرحله یک هشتم)، آمریکا (مرحله یک چهارم) و برزیل (مرحله نیمه نهایی) را با شکست مواجه کرده بود. تمام این دیدارها با نتیجه مشابه ۳ بر صفر به پایان رسید.
تیم ملی والیبال نشسته ایران در حالی عنوان نخست این دوره مسابقات قهرمانی جهان را از آن خود کرد که پیش از این با صعود به فینال یکی از دو سهمیه توزیعی ین مسابقات برای بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را از آن خود کرده بود. این تیم برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هم اولین سهمیه کاروان ایران را به نام خود ثبت کرد. آن سهمیه هم از مسابقات جهانی به دست آمد.
دوره پیشین مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان سال ۲۰۱۸ به میزبانی هلند برگزار شد. در آن رقابت ها هم تیم ایران برگزارکننده رقابت فینال برابر بوسنی بود و موفق به شکست این تیم شد.
سیزدهمین دوره مسابقات والیبال نشسته قهرمانی در شرایطی با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید که تیم کشورمان پیش از این و طی دوازده دوره قبلی این رقابت ها ۷ بار صاحب مدال طلا شده بود. بدین ترتیب با قهرمانی به دست آمده در بوسنی، مجموع قهرمانی های والیبال نشسته ایران در جهان به ۸ رسید.
به گزارش خبرنگار سایت احکام، دیدار رده بندی مسابقات والیبال نسبته قهرمانی جهان تیم برزیل با نتیجه ٣ بر یک مصر را شکست داد و در سکوی سوم ایستاد.
رده بندی ١٦ تیم شرکت کننده در سیزدهمین دوره مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان به این شرح است:
١-ایران
٢- بوسنی
٣- برزیل
٤- مصر
٥- آلمان
٦- آمریکا
٧- قزاقستان
٨- اوکراین
٩- عراق
١٠- کرواسی
١١- کانادا
١٢- لهستان
١٣- رواندا
١٤- هلند
١٥- صربستان
١٦- ژاپن
در بخش بانوان مسابقات والیبال نشسته قهرمانی جهان، تیم‌ایران سامگاه پنجشنبه با کسب جایگاه نهم به کار خود خانمه دار.
در این بخش تیم ‌برزیل با شکست ۳ بر ٢ کانادا در دیدار نهایی برای نخستین بار قهرمان شد، این دو دیم له واسطه حضور در فینال صاحب سهمیه پارالمپیک هم شدند.
در دیدار رده بندی مسابقات والیبال نشسته بانوان جهان هم آمریکا با شکست ۳ بر سفر اسلوونی سوم شد. امیدوارم از خبر تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هشتمین‌بار قهرمان جهان
شد
راضی بوده باشید.

تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هشتمین‌بار قهرمان جهان
شد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۱-۱۲ ۰۲:۴۱:۱۵