تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال آماده مسابقات آسیایی
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال آماده مسابقات آسیایی
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، شادی مهینی جمعه شب در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال در بندر گناوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران از امروز به مدت دو روز در بندر گناوه استان بوشهر آغاز می‌شود.
سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران تصریح کرد: برای برگزاری اردوی تیم ملی در گناوه تلاش‌ها و همکاری‌های خوبی انجام شد و اگر چه این اردو ۲ روزه است اما برای فراهم کردن شرایط حضور تیم از حدود یک ماه پیش هماهنگی‌ها و تلاش‌هایی شد و در حال حاضر اردوی تیم به میزبانی باشگاه سون در گناوه در حال برگزاری است.
وی گفت: انتخاب بندر گناوه به دلیل دعوت به میزبانی، داشتن زیرساخت‌های اردویی، همچنین شباهت آب و هوایی این منطقه به کشور تایلند محل برگزاری بازی‌های آسیایی با داشتن رطوبت بالا در این فصل است.
وی گفت: در این اردوی، ۱۶ استان نماینده دارند که ۳۰ بازیکن خارج از استان بوشهر به این اردو آمده‌اند و ۱۵ بازیکن تاکنون از استان بوشهر و گناوه نیز حضور دارند و زیر نظر کادر فنی تیم ملی نوجوانان و سه نفر از بهترین استعدادیابی‌های همین استان در دو جلسه تمرینی رصد می‌شوند.
وی ادامه داد: در این اردو سعی می‌شود تا در زمین‌های کوچک بازی‌های برگزار و بازیکنان در حوزه‌های مختلف آنالیز شوند.
وی بیان کرد: یک دوره انتخابی را نیز در استان گیلان برگزار کردیم که در آن اردو نیز بالغ بر ۳۰ بازکن از استان‌های مختلف و ۱۵ بازیکن از استان گیلان حضور داشتند.
وی تصریح کرد: در اردوی آمادگی تیم ملی در بندر گناوه بازیکنانی حضور دارند که تاکنون دیده نشده و سعی شده تا در این اردو رصد شوند که پس از رصد، بهترین‌های این بازیکنان به اردوی آمادگی بعدی که از دوم تا دوازدهم مرداد ماه در مرکز ملی فوتبال ایران در تهران برگزار خواهد شد، رصد می‌شوند.
مهینی ادامه داد: اردوی اول آماده سازی تیم در استان البرز و دومین اردو انتخابی نیز در قروه کردستان برگزار شد.
سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال جاری تیم ملی از گروه اول مقدماتی زیر ۱۷ سال آسیایی صعود کرد و این اردو برای آماده شدن و حضور در دور دوم مسابقات آسیایی که در شهریورماه در تایلند برگزار می‌شود تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: دور دوم مسابقات آسیایی از ۲۵ شهریور ماه تا دوم سایت احکام به میزبانی کشور تایلند برگزار می‌شود و تیم ملی دختران زیر ۱۷ سال ایران با تیم‌های کره جنوبی، تایلند و هند هم گروه است.
مهینی با بیان اینکه در بازی‌های آسیایی پیش رو سه بازی بسیار سخت را پیش رو خواهیم داشت بیان کرد: اگر چه گروه ما موسوم به گروه مرگ است و مسابقات در کشور تایلند در خط استوایی با دمای بالا و شرجی و باران‌های موسمی برگزار می‌شود اما با تمام توان خود را برای حضور در این مسابقات آماده می‌کنیم.
وی یادآور شد: امیدواریم با غیرت ایرانی، اعتماد به نفس، تکنیک‌های فردی و تاکتیک‌هایی که در حال کار کردن هستیم، بتوانیم نتیجه خوبی در این مسابقات بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران بیان کرد: هم اکنون ایران جز ۱۲ تیم برتر آسیا است و تلاش خواهیم کرد که به دور بعدی و در جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کنیم.
وی گفت: در حال حاضر تیم ایران جز ۱۲ تیم برتر آسیا است و امیدواریم که با تلاش‌های انجام شده به دور بعدی و جز هشت تیم برتر آسیا صعود کنیم.
وی خاطر نشان کرد: ۲۳ نفر به بازی‌های آسیایی تایلند اعزام خواهند شد ولی در اردوی بعدی در تهران ۲۸ بازیکن دعوت خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران تاکید کرد: درب تیم ملی فوتبال نوجوانان همیشه و تا آخرین اردوی آمادگی به روی همه نوجوانان و بازیکنان این رده سنی باز است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در طول سال در سراسر ایران مدرسه فوتبال بسیار کم داریم و مسابقات کشوری برای این رده برگزار نمی‌شود و یا خیلی محدود و لذا برپایی اردو آمادگی برای شناسایی استعدادهای ناشناخته و بازیکنان بسیار مفید است و این برای ما باعث افتخار کادر ملی است.
سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال ایران بیان کرد: ب بعد از دوره اردویی همه افراد مستعد جذب تیم‌های لیگ برتری و تیم ملی جوانان می‌شوند که برای ما و کادر تیم ملی بسیار مایه افتخار است که قوی عمل و همه را رصد می‌کند.
وی بیان کرد: بارها گفته‌ام و باز هم تاکید می‌کنم که هرکسی در هر جای ایران بخواهد می‌تواند به اردوی تیم ملی بپیوندد و ما این بازیکنان را رصد می‌کنیم که اگر بازیکنی باشد که از چشم ما دور مانده باشد بتوان از ظرفیتش برای تیم ملی بهره برد. امیدوارم از خبر تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال آماده مسابقات آسیایی
می‌شود
راضی بوده باشید.

تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۷ سال آماده مسابقات آسیایی
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۵ ۰۲:۳۹:۳۱