تیراندازی در ویرجینیا با ۲ کشته و شماری زخمی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تیراندازی در ویرجینیا با ۲ کشته و شماری زخمی به گزارش سوالات شرعی و احکام، در جریان تیراندازی مرگباری در محوطه دانشگاهی در شهر «ریچموند» ایالت ویرجینیا دست‌کم دو نفر کشته و ده تن مجروح شدند.
پلیس محلی گزارش داد که دو نفر در ارتباط با این تیراندازی بازداشت شده‌اند. به دنبال این تیراندازی برگزاری مراسم جشن فارغ‌التحصیلی نیمه‌کاره ماند و لغو شد.
در خبری مرتبط، کانال «NBC» آمریکا اعلام کرد که پلیس کماکان به دنبال ضارب مسلح است و هنوز انگیزه این تیراندازی مشخص نیست.
با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.
درباره دلایل این موضوع تاکنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده اما آزادی حمل سلاح توسط شهروندان اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این مشکل دانسته می‌شود.
بر اساس گزارش مرکز تحقیقات کنگره آمریکا، آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی (۴۸ درصد) از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند. امیدوارم از خبر تیراندازی در ویرجینیا با ۲ کشته و شماری زخمی راضی بوده باشید.

تیراندازی در ویرجینیا با ۲ کشته و شماری زخمی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۷ ۰۲:۳۷:۱۸