تیراندازی به سفارتخانه آمریکا در لبنان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تیراندازی به سفارتخانه آمریکا در لبنان به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، یک سخنگوی سفارتخانه آمریکا نیز در بیانیه‌ای ضمن تأیید تیراندازی به این ساختمان سفارت آمریکا در بیروت، گفت که در این حادثه کسی آسیب ندیده است.
تارنمای خبری «لبنان ۲۴» در این‌باره گزارش داد: یک خودروی «پت‌فایندر» سیاه رنگ با شیشه تیره و بدون پلاک، از مقابل سفارت آمریکا در منطقه «عوکر» در ۱۳ کیلومتری شمال شهر بیروت، پایتخت لبنان گذشته و به سمت ورودی اصلی سفارتخانه تیراندازی کرده است.
بر پایه این گزارش، بررسی‌ها نشان داده گلوله‌ها از سلاح کلاشنیکف شلیک شده و به یک خودروی نظامی متعلق به سفارت آمریکا برخورد کرده است.
به گزارش منابع لبنانی، پس از حادثه تیراندازی، پلیس تدابیر فوق العاده در اطراف سفارتخانه اتخاذ گردیده و جاده منطقه محل حادثه نیز بسته شد.
«جیک نلسون»، سخنگوی سفارت آمریکا در لبنان در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد که در ساعت ۲۲:۳۷ به وقت محلی (۲۲:۵۷ به وقت تهران)، تیراندازی از سلاح‌های سبک در نزدیکی ورودی سفارت آمریکا گزارش شد؛ هیچ گونه تلفات جانی نداشته و تأسیسات ما امن هستند؛ با مقامات اجرای قانون در کشور میزبان در تماس نزدیک هستیم. امیدوارم از خبر تیراندازی به سفارتخانه آمریکا در لبنان راضی بوده باشید.

تیراندازی به سفارتخانه آمریکا در لبنان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۱ ۰۲:۴۰:۴۲