تکمیل طرح جامع نمایشگاه یزد به ۴ هزار میلیارد اعتبار نیاز
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تکمیل طرح جامع نمایشگاه یزد به ۴ هزار میلیارد اعتبار نیاز
دارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد قافی، روز چهارشنبه در نشستی خبری به مناسبت ۱۹ ژوئن، روز جهانی صنعت نمایشگاه‌ها در پاسخ به سئوال خبرنگار سایت احکام در مورد زمان تکمیل طرح جامع نمایشگاه بین المللی یزد اظهار داشت: زمان تکمیل طرح جامع نمایشگاه بین المللی یزد هشت ساله بوده است اما به این شرط که تامین سرمایه انجام شود.
وی با بیان اینکه برای تکمیل طرح جامع نمایشگاه بین المللی یزد به ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: در صورتی که این اعتبار تامین شود، می توان برنامه های طرح جامع را یکی پس از دیگری پیش برد.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی یزد یادآور شد: برای احداث سالن‌ها به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که این مبلغ در حال تامین است.
وی با اشاره به اینکه طرح جامع نمایشگاه بین المللی یزد با الهام از نمایشگاه های مدرن ایران و سایر کشورهای جهان تدوین شده است، افزود: چندین سالن، انبار، شهر بازی، رستوران، فضاهای رفاهی و تفریحی و … همه از مواردی است که در این طرح جامع دیده شده است.
قافی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار سایت احکام در مورد عدم پایبندی غرفه داران نمایشگاه‌های مختلف به شعارهای تبلیغاتی از جمله فروش اقساطی عنوان کرد: ناظر در این زمینه اتاق اصناف است و اتاق اصناف بر اساس موضوع نمایشگاه‌ها، بر این موارد نظارت دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرونا اختلال جدی در برگزاری نمایشگاه ها ایجاد کرد، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و بلافاصله بعد از فروکش کردن کرونا، در شش ماهه دوم سال، ۱۵ نمایشگاه و در سال گذشته، ۲۶ نمایشگاه برگزار شد.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی یزد بیان کرد: امسال پیش‌بینی می شود ۳۴ نمایشگاه با ۱۱۸ عنوان نمایشگاهی در یزد برگزار شود.
قافی عنوان کرد: سال گذشته در مجموع نمایشگاه‌ها، ۱۷۷ استان شرکت کردند به این معنا که در هر نمایشگاه تقریبا هفت استان شرکت داشتند ضمن اینکه در برخی نمایشگاه‌ها کشورهای چین، ترکیه، هند، ایتالیا، استرالیا، انگلستان و … بیشترین مشارکت را در برگزاری نمایشگاه‌ها داشتند.
وی یادآور شد: در سال گذشته در مجموع ۵۲۵ هزار نفر از مجموعه نمایشگاه های استان یزد بازدید کردند که رکورد بازدید با ۶۲ هزار بازدیدکننده مربوط به نمایشگاه مبل بوده است. امیدوارم از خبر تکمیل طرح جامع نمایشگاه یزد به ۴ هزار میلیارد اعتبار نیاز
دارد
راضی بوده باشید.

تکمیل طرح جامع نمایشگاه یزد به ۴ هزار میلیارد اعتبار نیاز
دارد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۸ ۰۲:۴۵:۳۵