تکریم معلم در همه طول سال انجام شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تکریم معلم در همه طول سال انجام شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی عصر سه شنبه در همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستان گناوه در تالار بهزاد این شهر اظهار داشت: معلمان شهید در صیانت از ملت و کشور همه هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و دوشادوش سایر اقشار جامعه در برابر دشمنان در دوران دفاع مقدس ایستادگی کردند و در این راه به شهادت رسیدند.
امام جمعه گناوه با بیان اینکه آموزش و پرورش مرکز مهم، آینده ساز و تأثیرگذار در پیشرفت کشور است، افزود: امنیت و سلامت هر کشور به تعبیر فرمایش رهبری، در گرو انسان سازی است و معلمان انسان ساز هستند و اگر بخواهیم نسلی شایسته که بتواند باعث سرافرازی و پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها شود، تربیت کنیم، تحقق آن به دست معلمان ممکن است.

وی با اشاره به دیدار رهبری با معلمان و فرهنگیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این دیدار ۲۰ توصیه به همه داشتند، گفت: نخستین توصیه رهبر معظم انقلاب در این دیدار اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بود که متأسفانه در سال‌های گذشته مغفول واقع شده است.
امام جمعه گناوه بیان کرد: توانمند سازی مادی و معیشتی معلمان که همواره دغدغه مهم رهبری است، توجه به مراکز تربیت معلم و معاونت پرورشی از دیگر نکات مهم فرمایشات رهبری بود.
وی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش دارای آسیب‌هایی است، گفت: آنچه می‌تواند به ما در پیشگیری از شیوع آسیب‌های اجتماعی به خصوص در مدارس کمک کند توجه به معاونت پرورشی است.
وی ادامه داد: اگر معلمی در سراسر کشور کوچک‌ترین اشتباهی مرتکب شود یا آسیبی باشد، برجسته می‌شود و همه بر علیه معلم صف می کشند و یک دست می‌شوند در حالی که معلم هم مانند دیگران ممکن است دچار اشتباه شود اما نباید در فضای مجازی بر علیه جایگاه و موقعیت معلم فضاسازی کرد و باید این موارد را در نظر بگیرم.

وی بیان کرد: اگر گاهی از سوی معلمی اشتباهی رخ داده است نباید یک طرف قضاوت کرد و باید همه جوانب را در نظر گرفت.
وی با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از خط قرمزها در رعایت حرمت معلم در مدارس رعایت نمی‌شود، گفت: تربیت دانش آموزان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی بر عهده معلمان است و باید حرمت و جایگاه معلم حفظ شود.
امام جمعه گناوه ادامه داد: معلم پدر معنوی انسان است که به ما تعلیم و علم می‌آموزد و حرمت معلمان و پاسداشت مقام و تکریم معلم نه تنها در یک هفته بلکه در همه طول سال باید گرامی داشته شود.
وی گفت: به فرموده امیرالمومنین علی (ع) «هر کس به من حرفی بیاموزد مرا بنده خود کرده است.» و لذا خود را مدیون مرهون تلاش‌ها و زحمات معلمان بدانیم. امیدوارم از خبر تکریم معلم در همه طول سال انجام شود راضی بوده باشید.

تکریم معلم در همه طول سال انجام شود  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۰۸ ۰۲:۳۹:۴۵