تولید ۷۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی در زمستان
امسال

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تولید ۷۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی در زمستان
امسال
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمدحسین متجلی اظهار داشت: توسعه میدان‌های گازی مانند کیش، پارس شمالی، بلال و فرزاد B نیز به موازات مطالعات فشارافزایی در بزرگ‌ترین میدان مشترک گازی جهان در حال انجام است.
وی افزود: با اجرای طرح‌های مختلف در پارس جنوبی مانند تولید زودهنگام از فاز ۱۱ پارس جنوبی، اجرا و بهره‌برداری از خط لوله جدید فاز ۱۶ و برنامه‌ریزی برای تولید گاز از سکوی آلفای فاز ۱۳، ظرفیت تولید گاز در زمستان از این میدان مشترک تا ۳۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش خواهد یافت، همچنین تولید زودهنگام گاز از میدان کیش نیز از سال آینده آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اینکه ظرفیت تولید گاز ایران از بزرگ‌ترین میدان مشترک گازی جهان در زمستان به بالای ۷۳۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد، گفت: در مجموع با بهره‌برداری از چند حلقه چاه فاز ۱۱، تعدادی از چاه‌های سکوی ۱۳A و خط لوله جدید فاز ۱۶ افزایش روزانه ۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز در زمستان از پارس جنوبی برنامه‌ریزی شده است. امیدوارم از خبر تولید ۷۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی در زمستان
امسال
راضی بوده باشید.

تولید ۷۳۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی در زمستان
امسال  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۹ ۰۲:۳۹:۲۷