تولید ۲۷۸ هزار تن خرما در خوزستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تولید ۲۷۸ هزار تن خرما در خوزستان به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمد حسنی نسب عصر امروز یکشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: با توجه به کاهش تنش آبی نسبت به سال‌های قبل و اعمال مدیریت‌های اصولی توسط نخل‌داران شاهد افزایش و رکوردشکنی تولید خرما در سال ۱۴۰۱ در خوزستان بودیم.
وی با بیان اینکه تولید خرما در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: از این میزان سطح زیر کشت ۲۷۸ هزار تن خرما توسط ۲۲ هزار و ۸۰۰ بهره بردار تولید شده است.
حسنی نسب با اشاره به اینکه سطح نخیلات در ۲۶ شهرستان استان گسترده شد، تصریح کرد: ۸۰ درصد خرمای استان در شهرستان‌های شادگان، آبادان و کارون تولید می‌شود.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی خوزستان به ارقام کشت شده خرما در استان اشاره کرد و افزود: ۷۰ درصد خرمای کشت شده در استان رقم استعمران و مابقی سایر ارقام از جمله برحی، بریم، زاهدی، کبکاب و… است.
وی با اشاره به تفکیک تولید خرما در خوزستان گفت: ۹۵ هزار و ۷۰۰ تن خرمای صادراتی استعمران، ۶۴ هزار تن خارک و رطب ابتدای فصل، ۸۳ هزار و ۳۰۰ تن مصرف خرما به صورت خوراکی و ۳۵ هزار تن خرمای صنعتی در استان تولید شده است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه طرح توسعه و بهسازی امسال در سطح نخیلات استان آغاز شد، خبر داد: این طرح برای سال اول در سه شهرستان آبادان، خرمشهر و شادگان آغاز شده است.
حسنی نسب با تاکید بر اینکه طرح احیای نخیلات به جد در خوزستان دنبال می‌شود، بیان کرد: این طرح دارای ۹ زیر مجموعه است که با پیگیری مجدانه آن شاهد اثرات و برکات این پروژه در سطح نخیلات استان خواهیم بود. امیدوارم از خبر تولید ۲۷۸ هزار تن خرما در خوزستان راضی بوده باشید.

تولید ۲۷۸ هزار تن خرما در خوزستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۵-۲۹ ۰۲:۳۸:۵۹