تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان بوشهر حمایت ویژه
شوند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان بوشهر حمایت ویژه
شوند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، علی باستین عصر سه‌شنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان بوشهر اظهار داشت: در حوزه بازرگانی، صادرات به معنای انتقال کالا یا خدمات از کشور مبدا به کشور مقصد و دریافت کننده است.
معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر اضافه کرد: در واقع هرگونه خروج کالا از کشور طبق قوانین و مقررات حاکم بر کشور، صادرات تلقی می‌شود.
وی بیان کرد: صادرات نشان دهنده میزان تعاملات هر کشور با سایر کشورهای جهان بوده و به نوعی قدرت نمایی در بخش تولید و خدمات محسوب می‌شود. به ازای صادرات محصول و خدمات، امکان تأمین درآمد ارزی کشور وجود دارد.
باستین تصریح کرد: در واقع این کار برای برقراری موازنه تجاری و تعادل اقتصادی، امری اجتناب ناپذیر است.

نقش مهم صادرکنندگان در اقتصاد کشور
وی با بیان اینکه صادرات در اقتصاد بسیار تأثیرگذار است افزود: مشاغل در جایی که از مزیت رقابتی برخوردار باشد کالاها و خدمات را صادر می‌کنند.
باستین خاطر نشان کرد: تعرفه مالیاتی است که برای کالای خاص یا مجموعه کالاهای صادر شده یا وارد شده به یک کشور ایجاد می‌شود و مانعی اقتصادی در تجارت ایجاد می‌کند که باید برای رفع موانع راهکار ارائه نمود.
معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر اضافه کرد: زمانی که تولیدکنندگان داخلی در رقابت با کالاهای وارداتی مشکل داشته باشند ممکن است از تعرفه استفاده شود.
وی خاطر نشان کرد: در تجارت بین‌الملل، صادرات کالا هنگامی رخ می‌دهد که کالایی در یک کشور تولید می‌شود و به کشور دیگری فروخته می‌شود و کار تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان در شرایط نامناسب اقتصادی دیروز و امروز بسیار ستودنی است. امیدوارم از خبر تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان بوشهر حمایت ویژه
شوند
راضی بوده باشید.

تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان بوشهر حمایت ویژه
شوند  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۸:۱۷