توقیف ۴۰۰ خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر توقیف ۴۰۰ خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه به گزارش خبرنگار سایت احکام، سرهنگ محمد حیدری بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح‌های کنترل ترافیک، طرح برخورد با وسایل نقلیه پلاک مخدوش و فاقد پلاک از پانزدهم اردیبهشت به مدت یک هفته در معابر درون شهری استان اجرا و رانندگان خاطی اعمال قانون شدند.
وی افزود: در این طرح بیش از ۴۰۰ دستگاه وسیله نقلیه فاقد پلاک و یا پلاک مخدوش در معابر شهری کرمانشاه توقیف و اعمال قانون شدند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: تردد خودروهای بدون پلاک یا دارای پلاک مخدوش و تقلبی برخلاف مقررات و مغایر با نظم و امنیت است و به همین دلیل برخورد قانونی با این خودروها به صورت ویژه در دستور کار پلیس راهور قرار دارد.
وی ادامه داد: مخدوش کردن پلاک به منزله فرار از قانون بوده و جرم تلقی می‌شود و ضمن توقیف وسیله نقلیه، خاطیان به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند.
حیدری یادآوری کرد: بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی برای مرتکبان هرگونه تغییر در ارقام و مشخصات پلاک وسایل نقلیه یا الصاق پلاک تقلبی از شش ماه تا یک سال حبس پیش‌بینی شده است.
رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: پلیس با اجرای طرح‌های مختلف با هرگونه بی‌انضباطی در حوزه ترافیک با جدیت برخورد می‌کند. امیدوارم از خبر توقیف ۴۰۰ خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه راضی بوده باشید.

توقیف ۴۰۰ خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۲ ۰۲:۴۲:۱۵