توقف اتوبوس خبر در شهرداری منطقه۲ یزد/ اجرای ۵۵ طرح
عمرانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر توقف اتوبوس خبر در شهرداری منطقه۲ یزد/ اجرای ۵۵ طرح
عمرانی
به گزارش خبرنگار سایت احکام، اتوبوس خبر شهرداری یزد روز دوشنبه با حضور حدود ۲۵ عکاس و خبرنگار به پروژه‌های منطقه۲ شهرداری رسید و در ایستگاه اول به خیابان امام محمدباقر (ع) رسید.
شهردار منطقه۲ شهرداری یزد در حاشیه بازدید از این پروژه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک باند این خیابان توسط شهرداری منطقه۲ به سرانجام رسیده و امیدواریم شهرداری منطقه۳ نیز موارد مرتبط با خود را اجرایی کند.
وی با بیان اینکه این خیابان حدفاصل میدان قرآن تا بلوار مدرس قرار دارد، یادآور شد: بخش عمده ای از اعتبارات تملکات اراضی به آزادسازی خیابان امام محمدباقر (ع) با اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
شهردار منطقه۲ ادامه داد: این پروژه از جمله پروژه‌هایی است که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.

توسعه و تکمیل پارک بزرگ شهر نیز یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که امروز اتوبوس خبر به بازدید از روند اجرای آن پرداخت.
شهردار منطقه۲ در این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پارک‌هایی که طی سالهای گذشته برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده، پارک بزرگ شهر است و بر این اساس، اقدام به احداث سکوهایی در این پارک شده است.
ابویی ادامه داد: امسال ۷۰۰ متر از این سکوها به صورت سرپوشیده و آلاچیق با ۲ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می شود.
وی با بیان اینکه مساحت پارک بزرگ شهر، ۳۶ هکتار است، افزود: عملیات اجرایی فاز جدید این پارک از سال گذشته آغاز شده و مراحل تکمیلی خود را طی می کند.

شهردار منطقه۲ یزد با بیان اینکه روشنایی پارک نیز با اعتبار ۷ میلیارد تومان آغاز شده و تا پایان سال به بهره‌برداری می رسد، اظهار کرد: سکوهای نشیمن نیز ۲ هزار مترمربع است که امسال ۷۰۰ متر آن مسقف می شود و بالغ بر ۳۰۰ خانوار امکان اسکان در این چادرها را پیدا می کنند.
میدان طلائیه حسن آباد، ایستگاه بعدی اتوبوس خبر بود و خبرنگاران در این توقف از طرح توسعه این میدان بازدید کردند.
پروژه زیرگذر میدان صاحب الزمان (عج)، طرح دیگری بود که خبرنگاران اتوبوس خبر از آن بازدید کردند.
شهردار منطقه۲ در این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طول زیرگذر صاحب الزمان (عج) ۶۷۰ متر و دارای ۳۵۰ شمع و دو عرشه است که سطح هر عرشه، ۷۵۰ متر مربع است.
ابویی یادآور شد: این پروژه اکنون ۷۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد که به دلیل خاک سخت آن نمی توان در روند پروژه تسریع کرد اما میدان این زیرگذر طی روزهای آینده بازگشایی موقت می شود ولی تکمیل طرح و بازگشایی زیرگذر خردادماه سال آینده است.

بازدید از طرح بازپیرایی دو بوستان، طرح ساماندهی رودخانه مرکزی یزد، حفر و نگهداری چاه های جذبی، پروژه احداث خیابان رهایی پشت زندان مرکزی یزد و … از دیگر طرح هایی بود که اتوبوس خبر امروز به آنها سر زد.
شهردار منطقه۲ یزد در حاشیه این بازدیدها در جمع خبرنگاران از اجرای ۵۵ طرح عمرانی خبر داد و یادآور شد: این پروژه ها با اعتبار یک هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
ابویی با تاکید بر اینکه تلاش ما، بهره برداری از عمده این طرح ها تا پایان سال جاری است، افزود: ۱۰ پروژه نیز در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد.
وی، مجموع اعتبارات شهرداری منطقه ۲ یزد را ۲ هزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود: از این میزان، یک‌هزار میلیارد ریال به بخش عمرانی ۸۵۰ میلیارد ریال تملک اراضی و ۱۵۰ میلیارد ریال هم برای حوزه خدمات تخصیص یافت.
عضو شورای شهر یزد نیز در این بازدید خبرنگاران را همراهی و از برخی پروژه‌ها از جمله پارک بزرگ شهر، میدان طلائیه، میدان صاحب الزمان (عج) بازدید کرد.

وی که نماینده شورای شهر در منطقه۲ شهرداری یزد است، در این بازدیدها به خبرنگاران گفت: طرح ساماندهی میدان طلاییه و پیاده رو سازی اطراف آن با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به مساحت ۳ هزار مترمربع در منطقه حسن آباد در دست اجراست.
محسن ابوترابی بیان کرد: در منطقه حسن آباد طی دو سال گذشته اتفاقات عمرانی خوبی رخ داده که از آن جمله می توان به ایجاد کلانتری در این منطقه به منظور ارتقای نظم و امنیت شهروندان و رفع مشکلات حاشیه‌نشینی ایجاد شده اشاره کرد ضمن اینکه ۷۰ درصد آسفالت معابر منطقه انجام شده و ۷۰ درصد شبکه فاضلاب حسن آباد نیز اجرایی شده است.
وی، یکی از معضلات این منطقه را مشاغل مزاحم شهری از جمله ضایعات فروشی‌ها بیان کرد و گفت: امیدواریم با انتقال آنها به شهرک مشاغل مزاحم شهری، رضایت مردم منطقه در این باره نیز کسب شود. امیدوارم از خبر توقف اتوبوس خبر در شهرداری منطقه۲ یزد/ اجرای ۵۵ طرح
عمرانی
راضی بوده باشید.

توقف اتوبوس خبر در شهرداری منطقه۲ یزد/ اجرای ۵۵ طرح
عمرانی  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۲۳ ۰۲:۴۱:۵۴