توجه ویژه دولت به مسکن و ازدواج

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر توجه ویژه دولت به مسکن و ازدواج به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: از مردم استان تشکر می‌کنم برای حضورشان، وفاداری و صفایشان.
وی تصریح کرد: در برخی شهرها برنامه سفر داشتم ازجمله شهرستان لردگان که مقدور نشد، ان شاالله این برنامه ولو به‌صورت خاص انجام می‌شود.
رئیس جمهور گفت: معیشت و سفره مردم دغدغه ما است و مهار تورم و تنظیم بازار همواره مورد توجه دولت است و دولت به دنبال کنترل عوامل ایجادکننده تورم است. رشد نقدینگی بنابراعلام آمار بانک مرکزی به ۲۶ و نیم درصد رسیده و یکی از عوامل مؤثر در تورم مهار شده است.
وی کسری بودجه را عامل دیگر در ایجاد تورم دانست و بیان داشت: این عامل توسط دولت مهار شده و کسری بودجه در سال ۱۴۰۰، ۴۸۰ هزار میلیارد بود که با تولید درآمد جبران شد در سال ۱۴۰۱ تلاش شد منابع و مصارف هماهنگ باشد اما در سال ۱۴۰۲ به دنبال پایان سال بدون کسری بودجه هستیم. کار سوم برای مهار تورم کنترل بانک‌ها برای اضافه برداشت از بانک مرکزی است و از ابتدای سال آغاز شده و به دنبال انضباط در بانک مرکزی هستیم.
وی گفت: هر ماه وضعیت تورم نسبت به ماه قبل کاهشی است، اما مهار تورم در رکود نباید دنبال شود بلکه در رشد تولید باید تورم مهار شود.
وی اضافه کرد: رشد تولید رشد اقتصادی را به همراه دارد و به دنبال رشد اقتصادی در سال ۱۴۰۲ هستیم، تورم در کشورهای اطراف ۲۹ و در کشورهای اروپایی ۱۹ درصد است، ما به دنبال این هستیم که با کالابرگ سفره مردم دچار آسیب نشود.
رئیسی گفت: قیمت ۱۱ کالا در کالابرگ ثابت می‌ماند تا به آرامش بازار کمک شود.
رئیس جمهور یادآور شد: مشکل کمبود زمین در شهرهای این استان وجود ندارد و به متقاضیان واگذار می‌شود و برنامه واگذاری زمین و ساخت مسکن با قوت در حال انجام است.
وی افزود: آمار بیکاری در این استان معضل بود اما الان وضعیت بهتر شده و بسیاری از واحدهای صنعتی راکد به چرخه تولید باز گشته است.
رئیس جمهور افزود: مسئله اشتغال برای تحصیل‌کرده‌ها مشکل است اما برای غیر تحصیل‌کرده‌ها مشکل نیست.
رئیسی گفت: جوانان امید داشته باشند چراکه دولت نسبت به اشتغال، مسکن و ازدواج آن‌ها حساسیت بسیاری دارد.
وی ادامه داد: آب در کشور کم است یا نیاز به مدیریت منابع آب در همه حوزه‌ها هست؟ می‌توان آب را به نیازهای اساسی اختصاص داد، محوری‌ترین موضوع در مدیریت آب اجرای عدالت است.
رئیسی بیان داشت: لازم است صاحب‌نظران در این موضوع ورود کنند و مدیریت آب همراه با عدالت صورت گیرد. امیدوارم از خبر توجه ویژه دولت به مسکن و ازدواج راضی بوده باشید.

توجه ویژه دولت به مسکن و ازدواج  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۷ ۰۲:۴۰:۰۳