تهدید رییس شاباک به ترک مذاکرات آتش بس به دلیل
اختلافات

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تهدید رییس شاباک به ترک مذاکرات آتش بس به دلیل
اختلافات
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رئیس سرویس‌های امنیت داخلی این رژیم موسوم به سازمان شاباک تهدید کرده در صورتی که اختیارات بیشتری از سوی نتانیاهو به هیأت مذاکره کننده اسرائیلی داده نشود، راهی دوحه نخواهد شد.
این شبکه افزود کابینه جنگ و مسؤولان نظامی ارشد اسرائیلی نتانیاهو را تحت فشار قرار دادند تا با افزایش اختیارات هیأت مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در دوحه موافقت کند.
این در حالی است که روز گذشته کشورهای مصر، عربستان، اردن، قطر، امارات و فلسطین در پایان نشست مشترک خود در قاهره پایتخت مصر بر ضرورت تحقق آتش بس فوری و فراگیر در نوار غزه و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تاکید کردند.
در بیانیه مشترک این ۶ کشور عربی که وزارت خارجه مصر آن را در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس منتشر نمود اعلام کردند: جمهوری عربی مصر میزبان نشست مشترک وزرای خارجه کشورهای مصر، عربستان سعودی، اردن، قطر، امارات متحده عربی و دبیرکل سازمان آزادی بخش فلسطین بوده و طی آن رویکردهای حاضرین در خصوص تحولات مساله فلسطین و پیامدهای فاجعه‌بار جنگ اسرائیل علیه نوار غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: مشارکت کنندگان در این نشست بر اولویت تحقق آتش بس فوری و فراگیر در نوار غزه و افزایش ورود کمک‌های بشردوستانه به این منطقه تاکید کردند، علاوه بر آن حاضرین مخالفت خود با هر گونه تلاش برای اخراج فلسطینیان از سرزمین‌هایشان یا حل و فصل مساله فلسطین را اعلام داشته و تاکید کردند اسرائیل باید تمام اقدامات یکجانبه خود که نابود کننده فرصت‌های دستیابی به صلح عادلانه است را متوقف نماید.
شب گذشته هم وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۹ کشتار و جنایت دیگر را در این باریکه مرتکب شده است. این وزارتخانه افزود در این حملات ۸۲ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.
شمار کلی شهدای جنگ در غزه از هفتم اکتبر گذشته به ۳۲۰۷۰ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۴۲۹۸ نفر افزایش یافته است.
۷۳ درصد مجموع شهدا زن و کودک هستند.
در تحولی دیگر، گردان‌های مجاهدین اعلام کرد یک خودروی زرهی اسرائیلی را در اطراف بیمارستان شفا در شهر غزه با گلوله آر پی جی هدف قرار داده است.
تیپ‌های ناصر صلاح الدین اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را در غرب غزه با گلوله‌های خمپاره درهم کوبیده است.
گردان‌های شهدای الاقصی هم تاکید کرد که در منطقه القراره در خان یونس وارد درگیری‌های بسیار شدیدی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی شده و خودروهای زرهی آن‌ها را با تیربار و گلوله‌های آر پی جی هدف قرار داده است.
از سوی دیگر، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که به مقامات اسرائیل گفته است که طرح حمله به رفح، جایی که ۱.۵ میلیون نفر در آن گرفتار شده‌اند، عملی نیست.
وزیر خارجه آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده در ادامه افزود: یک عملیات زمینی نظامی بزرگ امکان پذیر نیست. این حمله خطر کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان را در پی دارد.
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: ما مشتاقانه منتظر دیدن مقامات اسرائیلی در واشنگتن در هفته آینده هستیم تا جزئیات و بهترین راه را در این زمینه بررسی کنیم. ما مصمم هستیم که اسرائیل در دفاع از خود موفق شود و با امنیت خود در منطقه ادغام شود.
وی گفت: ما به کار بر روی آینده‌ای با امنیت و صلح، نه تنها برای اسرائیلی‌ها، بلکه برای فلسطینی‌ها و دیگر دوستانمان در منطقه ادامه خواهیم داد.
وزیر خارجه آمریکا در فرودگاه تل‌آویو گفت: ما معتقدیم راهی برای انجام این کار وجود دارد. امیدوارم از خبر تهدید رییس شاباک به ترک مذاکرات آتش بس به دلیل
اختلافات
راضی بوده باشید.

تهدید رییس شاباک به ترک مذاکرات آتش بس به دلیل
اختلافات  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۳-۲۳ ۰۲:۴۰:۰۱