تهدید استفاده ازسلاح شیمیایی درجنگ روسیه و اکران غیرقابل
قبول است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر تهدید استفاده ازسلاح شیمیایی درجنگ روسیه و اکران غیرقابل
قبول است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، «کنجو موراکامی» عصر چهارشنبه در همایش مصدومان شیمیایی سردشت اظهار کرد: فرصت ارزشمندی داشتم که امروز با حضور در مزار شهدای سردشت، خسارت‌های استفاده از سلاح‌های شیمیایی را از نزدیک ببینم.
وی افزود: به کار بردن سلاح‌های شیمیایی مانند هسته‌ای مخرب و استفاده از آنها با قوانین بین الملل مغایرت دارد و محکوم است.
به گفته وزیر مختار و کاردان ژاپن، سلاح‌های کشتار جمعی نباید استفاده شود و دولت ژاپن برای گسترش صلح پایدار در دنیا تلاش می‌کند.
موراکامی افزود: اکنون هم از سوی دولت ژاپن، تهدید استفاده از سلاح شیمیایی و هسته‌ای در جنگ روسیه و اکران غیرقابل قبول است.
وی ادامه داد: به عنوان نماینده دولت ژاپن به جان باختگان بمباران شیمیایی سردشت عرض تسلیت دارم و برای بازماندگان آرزوی سلامتی دارم.
وزیر مختار ژاپن گفت: مردم ژاپن به عنوان مردمی که مورد حمله هسته‌ای قرار گرفتند با دردها و رنج‌های سلاح کشتار جمعی آشنا هستند.
در همایش مصدومان شیمیایی سردشت، نشان شهروند افتخاری سردشت به کاردار ژاپن اهدا شد.
رژیم بعث عراق در هفتم تیر ۱۳۶۶ با استفاده از بمب‌های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه ۱۱۹ نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفته و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.
بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع‌ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات منفی بسیاری به وجود آورد و این شهر اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته‌ای هیروشیما نامیده شده است.
سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق واقع شده و ۸۵۶ شهید و بیش از چهار هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. امیدوارم از خبر تهدید استفاده ازسلاح شیمیایی درجنگ روسیه و اکران غیرقابل
قبول است
راضی بوده باشید.

تهدید استفاده ازسلاح شیمیایی درجنگ روسیه و اکران غیرقابل
قبول است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۱۳ ۰۲:۳۷:۵۴